Velezkušený hokejista se do dějin svého jubilejního utkání zapsal i bodově, když si připsal asistenci na čtvrtou branku vítězů.

Znojmo vstoupilo do utkání nejlépe, jak mohlo, když se už ve druhé minutě prosadil David Bartoš. Opět tak zafungovala jeho spolupráce s Coltonem Yellow Hornem. „S Coltonem jsme hráli nějaké zápasy už i v přípravě, takže jsme si sedli. Hrajeme celá pětka dozadu i dopředu, a když se třeba Colton zapomene, tak ho spoluhráč musí zaskočit," vysvětloval Bartoš spolupráci produktivní formace.

Orli se postupně dostali až do vedení o tři góly, když se nejprve v závěru druhé třetiny prosadil Jan Lattner a ve třetí také obránce Martin Bača. Hosté se sice dostali do hry po zásahu Poulsena, nicméně definitivní pojistku na vítězství Znojma dal čtvrtou brankou Ondřej Fiala po asistenci Puchera. „Jsme rádi, že jsme vyhráli, protože Graz není lehký soupeř. Porazil i Linz 1:0. Hraje ze zabezpečené obrany a opravdu má kvalitně zorganizované střední pásmo. Hráči naštěstí plnili, co jsme si řekli a myslím, že to byl z naší strany vydařený zápas," řekl kouč Orlů Jiří Režnar.

Stratéga vedoucího celku EBEL potěšila i předvedená hra. „Z naší strany to byl pohledný hokej. Na první místo v tabulce se dívá pěkně, ale jestli byl začátek sezony úspěšný, to si můžeme říct po dvaceti kolech," varoval Režnar před uspokojením.

Hned v neděli se Orli představí v šestém kole soutěže, ve kterém od půl šesté večer nastoupí na ledě Fehéváru. Příští domácí duel je čeká až v neděli 4. října proti slovinské Lublani.

Znojmo – Graz 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Bartoš (Yellow Horn, Šedivý), 37. Lattner (Novák, Bača), 48. Bača (Bořuta), 54. Fiala (Pucher, Štach) – 51. Poulsen (Marcou, White). Rozhodčí: Trilar, Kincses – Rakovic, Kaspar. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 2584. Střely na branku: 56:26.
Znojmo: Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Bača, Nemčík, Číp – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Podešva, Novák – Špaček, Šeda, Beroun.
Graz: Dahm – Little, Unterweger, Mitchell, Strohmeier, Konradsheim, Marcou, Petrovitz, Zierer – Poulsen, Almtorp, De – Brophey, White,
MacArthur – Natter, Pinter, Woger – Zusevics, Pirmann.