„Tomáš sem přišel na zkoušku. A naznali jsme, že to z jeho strany nebylo tak dobré, abychom si ho nechali," vysvětlil sportovní manažer Rostislav Dočekal.

Náhradu za zkušeného obránce, který odehrál 141 zápasů v zámořské NHL, zatím Znojmo nehledá. „Uvidíme, jak si tým sedne a jak nám to půjde v dalších zápasech," řekl Dočekal.

Znojmo má v EBEL po šesti odehraných zápasech čtyři body za dvě výhry a ve dvanáctičlenné tabulce je na osmém místě. Všechny body zatím Orli získali na ledě soupeřů, doma třikrát prohráli. Na nedělní domácí duel s Lincem tak lákají diváky akcí, při které jim za cenu jednoho lístku prodají vstupenky dvě. „Není to tak, že reagujeme na špatné domácí výsledky. Prohráli jsme s Vídní, Salcburkem a Bolzanem, tedy třemi velmi silnými týmy. A byly to těsné zápasy," upozornil manažer.

Znojemským fanouškům se doma možná poprvé představí brankář Tomáš Tomek. Letní posila ze Slovenska zatím kvůli zranění nenaskočila do zápasů. „Už naplno trénuje. Ale s výkony gólmanů jsme zatím spokojení," oznámil Dočekal.

DAVID NEKVINDA