Prvoligové hokejové utkání mezi Havlíčkovým Brodem a Znojmem rozhodla hra pět proti pěti. Zatímco domácí Rebelové se při standardním počtu hráčů na ledě prosadili čtyřikrát a k tomu přidali ještě branku z trestného střílení, Orli se prosazovali pouze v přesilových hrách. Ze tří nabídnutých sice dvě využili, ale to k bodovému zisku nestačilo. V brodské Kotlině nakonec prohráli 5:2.

Domácí vycházeli ze zabezpečené obrany, protože si byli dobře vědomi, že jsou na hranici play outu. Do vedení se dostali jako první Rebelové, když nenápadné nahození Vyhlídala od modré skončilo v Horčičkově síti. To ovšem nakoplo hostující celek a zanedlouho bylo srovnáno. V přesilové hře se prosadil Beroun.

Druhá část vyšla o hodně lépe domácím hokejistům, hned v úvodu strhl vedení znovu na stranu Rebelů Svoboda po parádní souhře s Holcem.

Brodský útočník s číslem 17 vyzval svého kolegu z útoku ke skórování přihrávkou téměř přes celé kluziště, Svoboda pak únik zakončil mezi Horčičkovi nohy.

I další branku obstarala dvojice brodských útočníků Holec - Svoboda, druhý jmenovaný zvýšil už na 3:1.

Jiskřičku naděje vykřesal v šestačtyřicáté minutě Sedlák, kterého ve znojemské přesilové hře nechali trestuhodně volného na modré čáře domácí hráči a ten svoje sólo bez problémů proměnil.

Orli vycítili šanci a tlačili se před domácí branku, znojemský tlak však přibrzdil střelou z pravé strany Endál - 4:2.

Definitivní tečku za gólovými statistikami udělal Holec, který proměnil trestné střílení.

„Moc dobře jsme věděli, že domácím jde o hodně. Po dobrých výsledcích z předchozích zápasů jsme tu chtěli uhrát nějaký další dobrý výsledek. Utkání ale rozhodla druhá třetina, kdy domácí odskočili na rozdíl dvou branek. Ve třetí části jsme sice snížili, ale k vyrovnání nám chybělo více štěstí,“ ohlédl se za zápasem asistent znojemského trenéra Jana Neliby Milan Kastner.

„Dostali jsme se do situace, ve které jsme nechtěli být. Dnešní zápas jsme museli vyhrát, to se nám povedlo. Já za to musím klukům poděkovat. Utkání rozhodla hra pět na pět, kdy jsme byli lepší. Znojmo střílelo góly jen v přesilovkách. Musím také poděkovat pendlům ze Slavie, kteří přijeli a hodně nám k tomu vítězství pomohli,“ prohlásil kouč havlíčkobrodských Rebelů Petr Novák.

Orli sehrají další utkání v sobotu, kdy se na domácím ledě představí proti jihlavské Dukle.

Havlíčkův Brod – Orli Znojmo 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Vyhlídal (Třetina), 23. Svoboda (Holec), 37. Svoboda (Holec, Vyhlídal), 50. Endál (Růžička, Soldán), 59. Holec z trestného střílení - 14. Beroun (Sedlák, Štach), 46. Sedlák (Štach).
Rozhodčí: Blecha - Svoboda, Dřínovský. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. Diváci: 850.

Havlíčkův Brod: Furch - Šulc, A. Jelínek, Jebavý, Soldán, Vyhlídal, Roth - Borovanský, Třetina, Ondráček - Endál, Růžička, Sklenář - Holec, Voj. Němec, Svoboda - Knotek.
Znojmo: Horčičkka - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Štrach, Kolafa, David, Lattner - Svoboda, Padělek, Barus - Beroun, Hradecký, Sedlák - Staněk, Meidl, Kubica - Vyletelka, Říha, Havlík.