První duel série hrané na čtyři vítězná utkání je na programu v rakouském hlavním městě ve středu od čtvrt na osm večer, druhé pokračování se uskuteční na ledě Znojma v pátek od půl sedmé večer. „Moc se těším, kluci jsou nadržení. Série bude mít opravdový náboj. Věřím, že fanoušci ve Znojmě vyprodají stadion a vytvoří fantastickou atmosféru. Nemáme v tuto chvíli co ztratit a každý hráč touží dát do série maximum,“ pravil trenér Znojma Miroslav Fryčer.

Vídeň sice zvlášť v posledním měsíci neohroženě kraluje rakouské soutěži, Orlům ovšem styl hry celku z rakouské metropole může sedět. „Hrají hokej na rozdíl od jiných týmů v lize. Tento styl nám vyhovuje. Je to daleko lepší, než když po nás neustále někdo jde a dohrává nás. I pro oko diváka půjde o zajímavou sérii. Vídeň jsem si přál, hlavně jsem nechtěl za soupeře Klagenfurt,“ vyhlásil pro klubový web útočník Nicolas Hlava, který zakončil kvalifikační nadstavbu hattrickem v domácím duelu s Innsbruckem.

ZLEPŠENÍ OBRANY

Orli postupem do play-off splnili předsezonní cíl a ve čtvrtfinále mohou hrát s čistou hlavou. „Po postupu to z nás spadlo. Kdyby nám skončila sezona před play -off, je všechno v háji. Základní část jsme nesehráli optimálně, o to víc se teď chceme předvést ve vyřazovací fázi. Začíná nová soutěž,“ burcoval znojemský lodivod.

Jeho svěřenci se mohou pochlubit dobrou formou. Než si po jasné výhře v Dornbirnu zajistili dvě kola před koncem kvalifikační nadstavby účast mezi osmičkou nejlepších, vyhráli pět ze šesti duelů.

Následné prohry ve Villachu a doma s Innsbruckem už podle Fryčera nejsou vypovídající. „Šetřili jsme některé zraněné hráče,“ přesvědčoval trenér.

Znojemský plavec Adam Hlobeň (první zleva) získal druhé místo na Velké ceně Slovenska.
Plavci TJ Znojmo zaznamenali úspěch v Bratislavě

Za postupem do play-off stojí především zlepšení defenzivy, která celou sezonu potápěla ambice družstva. „Jsme útočný tým, kvalitní hráče směrem dopředu máme, ale lechtalo nás to vzadu. Snažili jsme se koncentrovat na zlepšení obrany středního a zadního pásma, což se nám povedlo,“ pochvaloval si Fryčer.

Minimálně na začátku play-off bude kromě dlouhodobě zraněných Patrika Parkkonena a Jana Bulína postrádat také střelce Anthonyho Lucianiho. „Do neděle by se mohl dát dohromady, hodně nám chybí,“ přiznal Fryčer.

S Vídní Orli tři ze ze čtyř zápasů základní části prohráli, ovšem jediný tříbodový večer si užili maximálně, na začátku listopadu rivala deklasovali na jeho ledě 9:3.

Rakouský tým sice Znojmo v neděli při tradičním výběru soupeřů pro play-off vybral, ovšem sílu jihomoravského celku vnímá. „Znojmo má útočný tým a ví, jak skórovat, musíme být velmi opatrní. V play-off ze sebe každý vydává to nejlepší,“ zmínil trenér Vídně Dave Cameron, jenž v minulosti vedl i Ottawu Senators v NHL.

Pikantní sérii prožije nejproduktivnější hráč Vídně Peter Schneider, jenž před deseti lety prošel juniorkou Znojma.

Termíny série:
1. zápas – středa 13. března od 19.15 ve Vídni
2. zápas – pátek 15. března od 18.30 ve Znojmě
3. zápas – neděle 17. března od 19.00 ve Vídni
4. zápas – úterý 19. března od 18.30 ve Znojmě

Případné další termíny:
5. zápas – pátek 22. března od 19.15 ve Vídni
6. zápas – neděle 24. března od 17.30 ve Znojmě
7. zápas – úterý 26. března od 19.15 ve Vídni