Nechvátal se půjde rozchytat jinam na hostování. „Když se něco má pokazit, pokazí se. Na druhou stranu to je život a člověk je jednou dole a jindy nahoře. Určitě je to dobře pro život a zocelilo mě to. Měl jsem zase sezonu, kdy se mi na začátku dařilo výborně,“ praví smířeně šestadvacetiletý gólman.

V současnosti už má vyhlédnuté nový tým, zatím ovšem o svém dalším angažmá zarytě mlčí. „Chtěl jsem zamířit do kvalitní soutěže. Věřím, že se to povede a že se tam dostanu. Ale ještě to není oficiální,“ zmiňuje tajemně Nechvátal.

Jasné je, že EBEL to nebude, ale co domácí soutěž? K Orlům se chce po hostování vrátit a znovu si vybojovat post brankáře číslo jedna. „Do Znojma patřím a udělám všechno pro to, abych byl zpátky. Příští angažmá vnímám jako možnost načerpat sebedůvěru a odrazit se k lepším výkonům. Je lepší hrát, než jen trénovat a vysedávat na střídačce, což by mě teď ve Znojmě čekalo,“ sděluje gólman, který v dresu jihomoravského celku odchytal tři sezony.

Patrik Nechvátal
Datum narození: 8.7.1992
Úspěchy: vicemistr EBEL (2015/2016), nejvíce vychytaných nul v Extralize juniorů (2011 a 2012).
Bývalé kluby v seniorském hokeji: Litvínov (Extraliga), Most (1. liga), Bílina, Sokolov (2.liga), Znojmo, Innsbruck (EBEL).
Bývalé kluby v mládežnickém hokeji: Krokodýl Brno, Ytong Brno, Karlovy Vary, Hodonín, Vsetín, Litvínov.

Začátek čtvrtého ročník v bráně Orlů mu vůbec nesedl, za tři zápasy měl bídnou procentuální úspěšnost zásahů 79,6%. „Bylo to opravdu špatné. Nepotkal jsem se s formou a nedokázal jsem se do toho dostat,“ uznává Nechvátal.

Při jeho dlouhé absenci převzal brankoviště Lassila. A září. Znojmo i díky němu tahá sérii třech výher v řadě, po němž už je osmé v tabulce. „Je logické,že se ho vedení rozhodlo přivést. Mluvil jsem s ním za celou dobu snad jednou. Je to klasický Fin, hodně uzavřený a svůj, ale dobrý a hodný člověk. Chytá výborně,“ vyzdvihuje bez špetky hořkosti kvality svého nástupce Nechvátal.

Po měsíci a půl bez soutěžního klání je namotivovaný vrátit se do dobré formy. „Dva týdny jsem nemohl sportovat, ale potom se kondičně připravoval celý měsíc každý den. Teď se jen dostat do nějakého zápasu a získat herní pohodu,“ míní gólman, který začínal s hokejem v Krokodýlu Brno.

Znojmu věští úspěšnou budoucnost. „Vše si sedá a kluci půjdou v tabulce ještě výš,“ předpovídá Nechvátal.