V tabulce ale jeho svěřenci stále doplácejí na mizerný start do sezony, po němž byli dlouho poslední. Na postupovou šestou příčku do play-off ztrácí z osmého místa devět bodů. „Nesmíme usnout na vavřínech, potřebujeme ještě daleko větší sérii. Hlavní je, že jdeme nahoru,“ pravil Fryčer.

Po finské jistotě v braně vedení klubu znovu vsadilo na severskou kartu. Obranu v týdnu posílil bývalý juniorský světový šampion Mikko Vainonen. Čtyřiadvacetiletý finský zadák sice nenaplnil potenciál z mládežnických let, ve Znojmě ale může restartovat svou kariéru.

Orli věří, že týmu pomůže podobně jako Lassila a také novic na soupisce Ryan Kujawinski. Bývalý reprezentant kanadských mládežnických výběrů zaznamenal čtyři body v šesti zápasech. „Je to kluk do přesilovek. Potom, co přišel do Znojma, je ho všude cítit. Působí dost řízným způsobem a také se tak projevuje,“ chválil Kanaďana kouč Orlů.

Orlí kulatiny
Orli Znojmo slaví 85. výročí založení klubu.
Hráči v souvislosti s narozeninami nastoupí do pátečního utkání s Klagenfurtem (od 19.15) ve speciálních retrodresech.
Klub retrodresy vydraží v aukci, fanoušci se vyfotí s maskoty a živým orlem.

Ve Znojmě momentálně s cizinci může panovat spokojenost, v létě ovšem dvakrát vedení klubu při angažování zahraničních hráčů přehmátlo. Cam Braes a Patrick McEachen do týmu nezapadli a klub je poslal pryč. „Když přijdou cizinci, nemůžou být horší nebo na stejné úrovni jako domácí hokejisté, pak je špatná atmosféra. Jejich odchodem se pročistil vzduch v kabině,“ zmínil Fryčer.

Za znojemským zlepšením stojí také Marek Kalus. Pětadvacetiletý forvard má životní formu. Naposledy sestřelil Graz hattrickem a celkově zaznamenal sedmadvacet bodů ve čtyřiadvaceti zápasech. „Cítím se dobře, ale pořád vidím ve své hře nedostatky, na kterých chci pracovat. Konečně máme hlavu nahoře a věříme si, což je nejdůležitější,“ sdělil Kalus.

V pátek od čtvrt na osm večer prověří formu Znojma vedoucí Klagenfurt.