Jaký je podle Vás důvod, že na zápasy Orlů chodí tak málo lidí?
Za prvé, ve Znojmě už je určitá nasycenost diváků hokejem, není už po něm tak veliký hlad, jak to bývalo v předchozích ročnících.
Druhým důvodem jsou určitě výsledky, protože Orli už několikátou sezonu podávají neuspokojivé výkony, které fanoušky do arény příliš nelákají.
V neposlední řadě se neustále objevují spekulace o prodeji extraligy, které diváckému zájmu o hokej ve Znojmě také neprospívají.

Může to mít na svědomí i to, že v sestavě nehraje nikdo z místních odchovanců ?
Domnívám se, že to asi nebude mít až takový vliv na návštěvnost. Nejdůležitějším prvkem, který lidi přitahuje do tribun, je předváděná hra a výsledky. Od toho se celá návštěvnost dále odvíjí.

Budete dělat nějaká zápasová zpestření, aby přišlo více lidí?
Určitě něco chystáme, abychom vrátili život do tribun. Zatím pouze nastíním, čeho se to bude týkat. Bude se jednat o oživění domácího kotle a kostky nad ledem. Více zatím neprozradím.

Co myslíte, že by lidi na hokej pozvalo nejvíce?
Určitě by je zpátky vrátily pozitivní výsledky a pro diváka atraktivní hra. To je základ všeho a od toho se bude odvíjet všechno ostatní.

Kolik lidí čítá věrný Fanclub, který doprovází Znojemské orly také na zápasech venku?
Je to opravdové jádro skalních fanoušků, kteří s námi podnikají „strastiplné“ cesty napříč celou republikou. Jejich počet odhaduji na dvacet až třicet.

Spekuluje se o poslední extraligové sezoně. Jaký máte na to názor?
Můj názor? Ten tady toho moc nezmůže a není tak důležitý. Hlavními aspekty, jestli se tady bude hrát hokejová extraliga i příští rok, jsou určitě peníze a majitel klubu pan Jaromír Vlasák, který o tom všem rozhodne.

Kdyby se extraliga prodala a bude tady první liga, bude stále ještě fungovat Fanclub?
Bohužel existuje i taková varianta, že můžeme začít hrát zase od krajského přeboru! Ale ani to nemůže nás, skalní fanoušky, odradit od znojemského hokeje.

Jaké umístění byste si jako skalní fanoušek Znojemských orlů přál na konci sezony?
No, určitě bych se jako každý věrný fanda na konci letošní sezony spolu s týmem chtěl radovat ze zisku titulu. Ale určitě bych byl rád i za postup do play-off.

Jak vidíte ale reálně tuto sezonu, protože zatím to vypadá více na boj o záchranu, než na titul?
Na tohle je ještě určitě brzy. Sezona je dlouhá a my jsme teprve na začátku. Přijdou dva, tři povedené zápasy a budeme na tom v tabulce lépe. Takže se může ještě stát cokoliv. V loňském ročníku jsme byli po první čtvrtině na první pozici a jak to nakonec celé dopadlo!

VLADAN SUKAČ