Po odchodu deseti hráčů vedení Znojma zatím přivedlo tři zámořské hokejisty. Orly posílí kanadský obránce Patrick McEachen z francouzského Bordeaux a dvojice útočníků, kteří minulý rok nastupovali ve druhé nejvyšší německé soutěži – kanadského forvarda C.J. Stretche a amerického snajpra Anthonyho Lucianiho. „Počáteční plán byl soustředit se na hokejisty zpoza oceánu, protože EBEL je vlastně kanadsko-americká soutěž, a proto jsme se stejným směrem ubrali i my,“ prozradil Rovnosti znojemský trenér Miroslav Fryčer.

Právě od Lucianiho a Stretche si slibuje, že se stanou lídry mužstva. „Hledali jsme střelce, který ve Znojmě chyběl. Čekáme od nich góly, stejně tak od dalších hráčů. Když se podívám na papír, všechny čtyři útoky by při troše štěstí měly být schopné nějakou branku navíc vstřelit. Od začátku jsme se zaměřili na jeden směr, kterým chceme jít. Nedívali jsme se pouze na statistiky, hledali jsme o hráčích různé informace,“ popsal výběr kouč Orlů.

Kromě již dřív avizovaného návratu brankáře Patrika Nechvátala se znojemský kádr také rozrostl o čtyři české hráče – gólmana Martina Holíka, útočníky Nicolase Hlavu s Markem Kalusem a beka Adama Sedláka. „Rozhodlo, že někteří mají nějakou zkušenost se zámořím (Kalus a Sedlák – pozn. red.). Jsou mentálně silní a nepodělají se z různých situací, protože prošli kanadsko-americkou školou,“ přemítal Fryčer.

Výčet znojemských posil se ještě možná rozroste. „Jednáme ještě s dalšími dvěma útočníky ze zámoří. České hráče už máme všechny,“ řekl znojemský lodivod.

Kromě cizinců, kteří se k týmu připojí v srpnu, už se Orli v pondělí poprvé sešli a začal jim nepopulární letní dril. „Suchá příprava není pro žádného hokejistu příjemná, ale dostal jsem poprvé možnost připravovat se s A týmem, což je pro mne nová výzva. Vynasnažím se co nejvíc klukům výkonnostně přiblížit a získat nové zkušenosti,“ sdělil na klubovém webu sedmnáctiletý znojemský odchovanec Ondřej Svoboda.

A jak bude vypadat letní příprava Orlů, kteří v minulé sezoně poprvé v historii nepostoupili v EBEL do play-off? „Čeká nás těžká a typická příprava, kterou absolvuje většina týmů. Co jsem viděl v šatně, kluci vypadají velice dobře, rozhodně nemám strach, že někdo přijde s nadváhou a nepřipravený,“ doplnil osmapadesátiletý Fryčer.

Změny v kádruAktuální kádr:
Brankáři: Tomáš Halász, Martin Holík Patrik Nechvátal.
Obránci: Michal Kruckovyč, Jan Lattner, Patrick McEachen, Adam Sedlák, Jakub Stehlík, Rostislav Šnajnar, Dominik Tejnor.
Útočníci: David Bartoš, Jan Bulín, Tomáš Guman, Nicolas Hlava, Marek Kalus, Anthony Luciani, Radim Matuš, Petr Mrázek, Erik Němec, Patrik Novák, Vladimír Oščádal, C.J. Stretch, Ondřej Svoboda, Marek Špaček.

Příchody: Patrik Nechvátal (Innsbruck), Martin Holík (Kometa Brno), Patrick McEachen (Bordeaux), Adam Sedlák (Banská Bystrica), C.J. Stretch (Löwen Frankfurt), Anthony Luciani (Bayreuth Tigers), Nicolas Hlava (Piráti Chomutov), Marek Kalus (Havířov).

Odchody: Marek Schwarz (Liberec), Josef Zajíc (Kladno), André Lakos, Colton Yellow Horn (oba Graz), Marek Biro, Antonín Bořuta, Adam Raška, Štěpán Csamangó, Radek Číp, Tomáš Plíhal.