Orli prohrávali po první třetině po brankách Manuela Latusy a Johna Hughese o dva góly, místo kontaktního gólu přišel hned v úvodu druhé části hry třetí zásah hostů v podání Latusy. V tu chvíli opustil znojemskou branku Jan Lukáš a nahradil jej Patrik Nechvátal. „Rozhodla už první třetina. Salcburk výborně forčekoval, my ztráceli puky a jejich hra nás trochu překvapila," připustil kouč Orlů Jiří Režnar.

Nenápadnou střelou se sice podařilo snížit Janu Lattnerovi, ovšem Ledin a Heinrich ještě navýšili náskok hostů. „Ve druhé třetině jsme dostali několik gólů a s tak kvalitním týmem jako Salcburk je těžké to za stavu 1:5 otáčet. Na druhou stranu je to play off. Další zápas bude vypadat zase úplně jinak, takže utkání musíme vypustit z hlavy a v Rakousku vyhrát," burcoval Režnar.

Do třetí části udělali trenéři domácího týmu změny v útocích a hned z první šance 
přišlo snížení Šedivého. Stačilo pouhých jedenačtyřicet sekund. I přes pokračující tlak však obraně Orlů unikl Hughes a svojí druhou trefou pojistil Salcburku výhru.

Velkou ztrátu představovalo pro Orly odstoupení obránce Andrého Lakose, jenž odehrál v duelu jen osm minut. „Snažili jsme se s vývojem utkání něco dělat. Někdy jsou změny v sestavě dobrý impulz, někdy to zase nepomůže. Určitě nám chyběl i přehled Andrého Lakose, a to jak v defenzivě, tak ofenzivě. Trochu člověka zarazí, když jeden zápas je devatenáct trestů a ve druhém tři, ale s tím se musíme vyrovnat," poznamenal znojemský kapitán Jiří Beroun.

Hosté odehráli skvělý duel a neobdrželi do sedmapadesáté minuty ani jeden dvouminutový trest. To se ale změnilo po hromadné bitce, ze které vyšly tři tresty na obou stranách.

Pátý finálový duel je na programu v neděli, čtvrt hodiny před třetí odpoledne.

Znojmo – Salcburk 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 31. Lattner (Bartoš, Yellow Horn), 41. Šedivý (Bořuta, Bartoš) – 4. Latusa (Welser, Walter), 17. Sterling (Viveiros, Duncan), 22. Latusa (Walter, Welser), 38. Komarek (Aquino, Ledin), 39. Heinrich (Duncan, Hughes), 49. Hughes (Fahey, Sterling). Rozhodčí: Smetana, Trilar – Raković, Seewald. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 4 800 (vyprodáno). Střely na branku: 28:34. Stav série: 2:2. 

Znojemští Orli: Lukáš (22. Nechvátal) – Stehlík, Štach, Šulák, Lakos, Bořuta, Lattner, Biro – Tomas, Pucher, Novák – Šedivý, Trivino, Yellow Horn – Beroun, Podešva, Číp – Špaček, Bartoš, Rehuš – Šeda.
Salcburk: Riksman – Kutlák, Trattnig, Heinrich, Viveiros, Connelly, Fahey, Pallestrang – Welser, Walter, Latusa – Sterling, Duncan, Hughes – Ledin, Komarek, Aquino – Kristler, Rauchenwald, Hochkofler – Baltram.