Špatný start stál Orly sen o mečbolu. Salcburk vyrovnal finálovou sérii

Znojmo – Sen o třetím vítězství v řadě a finálovém mečbolu se znojemským hokejistům v pátek rozplynul za 22 minut. Po nich totiž prohrávali se Salcburkem o tři branky a duel nakonec ztratili po výsledku 2:6. Finálová série mezinárodní soutěže EBEL je tak srovnaná na 2:2 a pokračuje v neděli na ledě rakouského celku. „Utkání se nám nepovedlo a chybělo i štěstí. Odskakovaly nám puky a nedařilo se. Musíme se na to podívat a v neděli budeme zase připravení," hlásil znojemský útočník Ondrej Šedivý.

8.4.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Martin Smejkal

Orli prohrávali po první třetině po brankách Manuela Latusy a Johna Hughese o dva góly, místo kontaktního gólu přišel hned v úvodu druhé části hry třetí zásah hostů v podání Latusy. V tu chvíli opustil znojemskou branku Jan Lukáš a nahradil jej Patrik Nechvátal. „Rozhodla už první třetina. Salcburk výborně forčekoval, my ztráceli puky a jejich hra nás trochu překvapila," připustil kouč Orlů Jiří Režnar.

Nenápadnou střelou se sice podařilo snížit Janu Lattnerovi, ovšem Ledin a Heinrich ještě navýšili náskok hostů. „Ve druhé třetině jsme dostali několik gólů a s tak kvalitním týmem jako Salcburk je těžké to za stavu 1:5 otáčet. Na druhou stranu je to play off. Další zápas bude vypadat zase úplně jinak, takže utkání musíme vypustit z hlavy a v Rakousku vyhrát," burcoval Režnar.

Do třetí části udělali trenéři domácího týmu změny v útocích a hned z první šance
přišlo snížení Šedivého. Stačilo pouhých jedenačtyřicet sekund. I přes pokračující tlak však obraně Orlů unikl Hughes a svojí druhou trefou pojistil Salcburku výhru.

Velkou ztrátu představovalo pro Orly odstoupení obránce Andrého Lakose, jenž odehrál v duelu jen osm minut. „Snažili jsme se s vývojem utkání něco dělat. Někdy jsou změny v sestavě dobrý impulz, někdy to zase nepomůže. Určitě nám chyběl i přehled Andrého Lakose, a to jak v defenzivě, tak ofenzivě. Trochu člověka zarazí, když jeden zápas je devatenáct trestů a ve druhém tři, ale s tím se musíme vyrovnat," poznamenal znojemský kapitán Jiří Beroun.

Hosté odehráli skvělý duel a neobdrželi do sedmapadesáté minuty ani jeden dvouminutový trest. To se ale změnilo po hromadné bitce, ze které vyšly tři tresty na obou stranách.

Pátý finálový duel je na programu v neděli, čtvrt hodiny před třetí odpoledne.

Znojmo – Salcburk 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 31. Lattner (Bartoš, Yellow Horn), 41. Šedivý (Bořuta, Bartoš) – 4. Latusa (Welser, Walter), 17. Sterling (Viveiros, Duncan), 22. Latusa (Walter, Welser), 38. Komarek (Aquino, Ledin), 39. Heinrich (Duncan, Hughes), 49. Hughes (Fahey, Sterling). Rozhodčí: Smetana, Trilar – Raković, Seewald. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 4 800 (vyprodáno). Střely na branku: 28:34. Stav série: 2:2.

Znojemští Orli: Lukáš (22. Nechvátal) – Stehlík, Štach, Šulák, Lakos, Bořuta, Lattner, Biro – Tomas, Pucher, Novák – Šedivý, Trivino, Yellow Horn – Beroun, Podešva, Číp – Špaček, Bartoš, Rehuš – Šeda.
Salcburk: Riksman – Kutlák, Trattnig, Heinrich, Viveiros, Connelly, Fahey, Pallestrang – Welser, Walter, Latusa – Sterling, Duncan, Hughes – Ledin, Komarek, Aquino – Kristler, Rauchenwald, Hochkofler – Baltram.

Autor: Martin Vymyslický, Martin Smejkal

8.4.2016 VSTUP DO DISKUSE

V Dolním parku se pejsci proběhnou volně. Radnice pro ně chystá místo k venčení

Po 17 letech se v brněnské ZOO narodili levharti cejlonští.
8

V brněnské zoo se narodila dvě levhartí mláďata. Po sedmnácti letech

Řemeslné obory jsou na dně. Mladí lidé nemají o jejich studium zájem

Jižní Morava - I když jim jdou řemeslné práce, raději než na odbornou střední školu či učňovský obor se hlásí na gymnázia. Přilákat mladé k technickým a řemeslným oborům mají třeba vznikající technická centra.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

Ve Skalici srazil vlak chodce. Nehoda zastavila provoz na železnici

Skalice nad Svitavou – Mrtvý člověk, zablokovaný provoz na trati. Ve Skalici nad Svitavou srazila na zabezpečeném přejezdu se závorami vlaková souprava expresu RegioJet chodce. Ten na místě zemřel. Tragédie se stala ve čtvrtek kolem půl desáté dopoledne. „Jednalo se o pětatřicetiletého muže. Prověřujeme, zda se jednalo o nešťastnou náhodu nebo o sebevraždu,“ řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.