Rozhovory na ledě při komerčních přestávkách jsou v rakouské televizi rutinní záležitost. Se Štachem se před zápasem rakouský novinář domluvil. „Jenže jsem na to úplně zapomněl. Navíc jsem myslel, že reportér přijde ve druhé třetině a nakonec to bylo ve třetí. Volal na mě a připomínal se," usmívá se Štach.

Krátkým rozhovorem ozvláštní rakouská televize každou třetinu a ptá se vždy jednoho hráče. V utkání Orlů častěji odpovídají vždy dva hokejisté Salcburku a jeden hráč Jihomoravanů.

Vsetínský odchovanec volil raději rozhovor v anglickém jazyce. „Německy vůbec neumím. Od nás umí německy trochu Honza Lattner, kterého brali v prvním zápase na rozhovor," míní Štach.

Jistota André

Rakouská televize ráda volí lednovou posilu Orlů. „André Lakos je vděčný respondent. V Rakousku ho znají a není tam komplikace s jazykovou bariérou," říká Štach o spoluhráči s bohatými zkušenostmi z rakouské reprezentace.

Soustředit se ve víru boje na dotazy? To Štachovi nedělá problém. „Jde o zajímavé zpestření, líbilo se mi to. Byla to moje první zkušenost s rozhovorem přímo na ledě při zápase. V Americe je to normální a nejde o nic tak neobvyklého. Jen u nás v Česku to zatím neprorazilo," prohlašuje bek, jenž v play off zatím nasbíral ve třinácti duelech šest bodů za gól a pět asistencí.

Nyní má Štach při vedení Orlů v sérii 2:1 se spoluhráči blíž k poháru než Salcburk. „Je super, že máme sérii dobře rozehranou. Zaslouženě jsme v Salcburku vyhráli. Teď snad výhru potvrdíme v dalším domácím duelu," dodává.

V pátek si Znojmo doma může vybojovat finálový mečbol.