„Ve středu mi volal pan Ohera (prezident kubu Orli Znojmo, pozn. red.), že o mě má zájem Chomutov. Taková nabídka se neodmítá, takže jsem byl nadšený. Hrát extraligu byl vždycky můj sen," uvedl Stehlík.

Včera tak nastoupil k premiérovému utkání v extralize. „Bylo mi řečeno, že musím hrát, abych měl patnáct odehraných zápasů a mohl popřípadě nastoupit v baráži," sdělil obránce. Chomutov je totiž v extralize poslední a hrozí mu, že bude muset v závěru sezony bojovat o svoji extraligovou příslušnost.

I když je Chomutov na opačném konci republiky než Znojmo, úplně sám tam Stehlík nebude. V mužstvu je první znojemský odchovanec, který nastoupil v české nejvyšší hokejové soutěži. Jedná se o pětatřicetiletého Milana Procházku. V chomutovské obraně hraje Martin Rýgl, který působil v dresu extraligových znojemských Orlů. „Neměl jsem čas s Milanem mluvit. Vím, že Martin Rýgl hrál ve Znojmě, ale osobně se s ním neznám. Byl jsem tehdy ještě moc mladý," přiblížil Stehlík.

O tom, že je v hledáčku chomutovských Pirátů, neměl tušení. „Vím, že agenti se jezdí dívat na zápasy, ale jde to mimo nás, takže jsem nevěděl, že mě z Chomutova nějak sledují. Nečekal jsem jejich zájem," prozradil bek.

Stehlík patří do dosud nejsilnější znojemské hokejové generace, která sklízela úspěchy už v žákovských kategoriích, vybojovala republikový juniorský extraligový titul a mnoho hráčů se uplatnilo v současném týmu mužů. Dvaadvacetiletý obránce je z nich první, který okusí extraligu mezi muži. „Bude to pro mě nová zkušenost. Jsem zvědavý, jaké to bude a hodně se na to těším," uzavřel Stehlík.

Je možné, že za novým angažmá vyrazí i Stehlíkovi oddíloví vrstevníci. „V současné době zaznamenáváme zvýšený zájem o téměř všechny naše mladé hráče," řekl na klubovém webu Orlů manažer Petr Veselý.

Jakub Stehlík

Narozen: 29. 10. 1990
Výška: 190 cm
Váha: 87 kg
Post: obránce
Hůl: pravá

Řekli o něm: „Jakub Stehlík je perspektivní mladý obránce, který své fyzické přednosti dokázal uplatnit v EBEL." sportovní manažer Chomutova Leo Gudas