Jak mužstvo připravíte, když s ním hodinu před zápasem ani v jeho průběhu nemůžete?
Na místě už jsme dvě hodiny před začátkem, a to vždy hned dělám taktickou přípravu. Za normální situace se pak s hráči vidím už jen asi pět minut před zápasem, kdy vydám jen adresné pokyny. Trest je spíš zaměřený na vlastní koučink během zápasu. Řešíme to tak, že o pauze vyjde kolega ven před stadion, kde se poradíme.

Pětizápasový trest je docela vysoký. Jak vy se na to díváte?
Šéf rozhodčích mi poslal e-mail, že si mám budovat respekt vůči rozhodčím. To je podle mě špatně. Trenér není od toho, aby si budoval respekt u rozhodčích, ale rozhodčí je od toho, aby si budoval respekt u hráčů a trenérů. Hokej není hra pro rozhodčí, ten je jen její součástí. Pokud má být rozhodčí hlavním článkem zápasu, tak je něco špatně. A to je vlastně ten můj spor.

Snažil jste si to nějak se šéfem rozhodčích vysvětlit?
Na mých několik e-mailů mi odpověděl naráz a se zpožděním. Vyjádřil se v tom smyslu, že chyba je ve mně a že výkony rozhodčích jsou dobré a já, že se mýlím. To rozlítilo i ostatní lidi v našem klubu. Nejsem člověk, který nemá sebereflexi. Kdybych ve svých názorech zůstal sám, tak bych se nad sebou zamyslel a určitě bych své jednání a myšlení upravil.

Čtěte také:Trenér Znojma Stloukal dostal disciplinární trest