„Po úspěchu zkušebního přenosu se vedení klubu podařilo uzavřít dohodu o spolupráci na živém vysílání dalších domácích zápasů znojemského týmu, prozatím do konce probíhající sezony,“ přiblížil manažer klubu Petr Veselý.

První přenos internetové televize se uskutečnil 5. ledna, kdy hráli Orli se Salzburgem. Streaming si načetlo sedm tisíc uživatelů. Vysílání je ale omezeno pouze na diváky na území České republiky z důvodu dodržení stávajících vysílacích práv EBEL. „Klub by chtěl tímto krokem zvýšit komfort diváků, kteří se z jakéhokoliv důvodu nemohli na stadion osobně dostavit,“ poznamenal Veselý.

Zápas snímají dvě kamery a přenosy jsou také komentované. V roli spolukomentátorů se objevili samotní znojemští hokejisté, kteří třeba z důvodu zranění nemohli do zápasu nastoupit. „Byl jsem hodně nervózní, hlavně ze začátku, ale kolega mě uklidňoval. Myslím si, že ke konci už to bylo lepší a užíval jsem si to. Bylo to taky tím, že jsme vyhráli. Takže jsem z toho měl dobrý pocit,“ popsal své zážitky pro klubový web obránce Lubomír Štach. Ten byl úplně prvním spolukomentátorem utkání.

Výřečný bek po nových zkušenostech svou profesi zatím nehodlá změnit. Nechává si ale otevřená vrátka. „Zatím žádné nabídky nemám, nikdo se mi z televize neozval. Tak uvidíme, co přijde,“ smál se Štach.

Zatím ještě není rozhodnuté o vysílání v příští sezoně. „O pokračování tohoto projektu i v příští sezoně se pak bude rozhodovat mezi partnery po vyhodnocení jeho přínosu všem zúčastněným stranám,“ zakončil Veselý.

Domácí zápasy

27. 1. – Znojmo – Jesenice 19:15
3. 2. – Znojmo – ? 19:15
5.2. – Znojmo – ? 17:30
12.2. – Znojmo – ? 17:30
Ostatní soupeři budou známi až po pátečním posledním kole základní části EBEL.