Nápad na soustředění, na němž by parahokejisté zlepšovali své výkony, vznikl v hlavě Jana Matouška před několika lety. Znojmák, jež stráží svatyni v klubu SHK LAPP Zlín, považoval letošní kemp za nejúspěšnější. „Už teď se těšíme na další,“ těšilo Matouška.

Handicapovaní sportovci trénovali pod vedením zkušených koučů Michala Kuchaře, Petra Helešice a Jakuba Novotného ve znojemské Nevoga aréně i v tělocvičně Boxing Clubu Řešeto během posledních červencových dnů.

Trenéři se zaměřovali hlavně na rozvoj brankářských dovedností pěti zúčastněných parahokejových gólmanů. Touši je ostřelovalo devět hráčů z pole i osm mládežníků. „Letos jsme měli střelců více než dost. Všichni, kteří se zúčastnili, jsou parahokejové osobnosti z tuzemska či Slovenska,“ objasnil Matoušek.

Borci absolvovali dvakrát denně trénink na ledě a ve stejném počtu i dávku kruhového tréninku v rámci suché přípravy. „Nejméně nás bavili ty kruháče, ale i ty jsou nedílnou součástí kempu,“ přiblížil s úsměvem na rtu gólman SHK LAPP Zlín.

Soustředění nezastavila ani situace spojená s proběhnuvší pandemií koronaviru. „Zpočátku byl kemp ohrožen COVIDEM-19, ovšem žádná omezení jsme nemuseli vymýšlet, a nakonec to dopadlo skvěle. Jsme rádi, že nám správce stadionu vyšel vstříc se zapůjčením ledové plochy a chci mu tímto poděkovat,“ uzavřel Matoušek.