Deset dní měli na regeneraci a přípravu. A dnes opět změří síly s extraligovým soupeřem. Reprezentační přestávka skončila, Znojemští orli jsou připraveni k dalším bojům.

Hokejistům Znojma se vstup do sezony příliš nepovedl a proto by se rádi odrazili k lepším výkonům. Základem má být dnešní vítězství nad extraligovým nováčkem z Ústí nad Labem. „Samozřejmě víme, že jde o hodně. Tři body by v domácím prostředí měly být povinností, protože do další části extraligy chceme vstoupit mnohem lépe než do jejího úvodu,“ říká znojemský trenér Václav Sýkora.

Reprezentační pauza přišla jeho svěřencům vhod. „Jsme rádi, že byla, snad nám pomohla. Měli jsme čas na odpočinek a hlavně na nácvik některých herních situací,“ přikyvuje Sýkora.

Znojmu se příliš nedařily přesilovky. „Na tom jsme samozřejmě také pracovali, snad se to projeví i v zápasech,“ přeje si zkušený kouč.

Během pauzy získal posilu do obranných řad. Na měsíční výměnu přišel z Karlových Varů Petr Mudroch. Opačným směrem putoval forvard Aleš Padělek. „Petr s námi trénoval od pátku, takže byl čas na jeho zapracování do týmu. Je to zkušený hokejista a má mužstvu co nabídnout. Myslím, že i dobře zapadl do party,“ pochvaluje si Sýkora.

Radost může mít i z návratu útočníka Jaroslava Svobody, který si vyléčil zlomená žebra. „Je to typ hráče, který nám chyběl. Jeho důraz bude určitě znát,“ těší se trenér.

Na marodce naopak zůstává trojice obránců. Lukáš Chmelíř už trénuje na ledě, Pavel Mojžíš začal šlapat na kole. Nejhůře je na tom Radim Tesařík. „U něj je to na dlouho,“ mrzí Sýkoru.