Utkání dvaadvacátého kola první hokejové ligy mezi táborskými Kohouty a celkem Orli Znojmo bylo ve znamení přesilových her.

Svědčí o tom počet vyloučení. Na straně domácích jich bylo třináct, Orli mířili za katr dvanáctkrát. A právě forma přesilových formací sehrála v sobotním duelu hlavní roli.

Orli dokázali proměnit pouze jedinou, zato domácí se v početní výhodě radovali hned třikrát. Navíc přidali ještě jednu branku ve vlastním oslabení. „Začali jsme dobře. Dali jsme rychlou branku, ale ve čtyřech se prostě vyhrát nedá,“ narážel na častá vyloučení znojemský hokejista Adam Havlík.

Znojmo šlo v utkání už ve druhé minutě do vedení, když se prosadil Vyletelka. O pět minut později bylo ale vše úplně jinak.

Tábor dokázal dvěma rychlými góly otočit vývoj utkání a od té doby šli svěřenci Jaroslava Pařízka za plným bodovým ziskem se stoprocentním odhodláním.

Nakonec se v utkání zapsal mezi střelce ještě jeden znojemský hráč, když se v padesáté minutě trefil Aleš Staněk. Ani to však na Tábor nestačilo.

Znojmo se tak kvůli porážce propadlo na šestou příčku. Před Jihomoravany se dostala konkurenční Jihlava.

„Myslím si, že to herně nebylo tak špatné utkání, jen jsme dopaltili na časté vylučování. Z toho bychom se měli do budoucna poučit,“ hlásil Havlík.

Další utkání hrají Orli na domácím ledě, když ve středu přivítají devátou Chrudim.

Statistika:
HC Tábor – Orli Znojmo 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Mrkvička (Stejskal), 7. Kuchejda (Štrba), 22. Padělek A. (Jindra), 48. Mrkvička, 53. Ferebauer (Černý, Kudrna) – 2. Vyletelka (Štach, Sedlák), 50. Staněk (Meidl). Rozhodčí: Klimecký – Dřínovský, Svoboda. Vyloučení: 13:12. Využití: 3:1. Diváci: 1530. Střely na branku: 27:23.
HC Tábor: Kovář – Kudrna, Černý, Kotaška, Lukáč, Jindra, Poživil, Havran – Padělek A., Mrkvička, Štrba, Nedorost, Šperger, Kocar, Hřebejk, Kuchejda, Ferebauer, Stejskal
ORLI ZNOJMO: Horčička – Hořava, Morava, Štach, David, Štrach, Kolafa – Havlík, Haman, Plášek, Sedlák, Hradecký, Vyletelka, Staněk, Meidl, Beroun, Barták.