Nová sezona mezinárodní soutěže ICEHL klepe na dveře. Znojemští hokejisté proto v pondělí odstartovali přípravu na ledě. Po dvou měsících suché přípravy a dvoutýdenní dovolené vletěla do procesu šestnáctka borců.

Hokejový útočník Radek Prokeš (vpravo) hrál dříve ze Havířov. Příští sezonu stráví v dresu Orlů Znojmo v mezinárodní lize ICEHL.
Hokejista Prokeš se k Orlům těšil na vysoké tempo ICEHL

Jak uvedl trenér Orlů Jiří Beroun, zahraniční posily se ke zbytku připojí v dalších dnech. „Naskočí do rozjetého vlaku, ale na to jsme zvyklí z předchozích let,“ řekl Beroun pro klubový web.

Obránce Dominika Tejnora nebavilo na suché přípravě běhání. „Kopce v Gránicích i jinde fakt nemusím… Naopak v posilovně mi to zase tolik nevadí, to je v pohodě,“ líčil s úsměvem Tejnor. Led v Nevoga aréně mu ovšem chyběl. „Těšil jsem se moc,“ dodal sedmadvacetiletý bek.

Lídrem Blanska bude Tomáš Machálek (na snímku v bílém dresu)
Šance pro „odpadlíky“. Blansko loví ve Zbrojovce i Líšni, vůdcem bude profík

Tuzemské posily Haman, Gorčík, Bartko a další mu sedí. „Většina z nich byla na pomezí první ligy a extraligy, takže nám určitě pomůžou. Hráče ze zahraničí zatím tolik neznám, takže u nich to pro nějaké hodnocení bude chtít čas. Věřím ale, že budeme v nové sezóně silní,“ prozradil Tejnor.

Jeden z nejzkušenějších hokejistů na soupisce Orlů vyhlíží v nové sezoně atraktivní duely se Salzburgem či Bolzanem. „Tam je hra opravdu živá a utkání má tempo. Díky atmosféře mám rád i domácí zápasy s Vídní,“ vypočetl bezmála dva metry vysoký odchovanec Kladna.

Že by odešel ze Znojma jinam, nad tím Tejnor nepřemýšlel. „Mám odtud snoubenku a jsem zde spokojený. Už od minulé sezony sem věděl, že chci u Orlů pokračovat,“ prozradil obránce.

Šimon Chwaszcz (v červeném) se v utkání proti Baníku Ostrava B gólově prosadil.
Kdo dá patnáct gólů? Chwaszcz si zvyká na herní praxi, Silný pomalu zvedá ruku

Rád by spolu s ostatními navázal na odkaz nedávno zesnulého trenéra Miroslava Fryčera. „Chtěli bychom hrát v horních patrech tabulky a tím i mu udělat radost. Všichni v klubu chceme vítězit a půjdeme si za tím,“ uzavřel Tejnor.