Vypadalo to, že jste se soupeři přizpůsobili…

Přesně tak. Dostali jsme soupeře na tři čtyři minuty pod tlak, a pak jsme přestali hrát. Třeba lajna, kde nastupoval Havlík a Podešva, předvedla daleko horší výkon než před tím v Boleslavi, kde hráli velmi dobře.

Nejsou hráči unavení?

Ne, to ne. Na Slavii to bude určitě jiné. Tam budou zase na sto procent koncentrovaní a budou hrát hokej, který po nich chceme. Proti Jastrzebie si asi jen tak chtěli zahrát hokej. Je to škoda, protože soupeři chyběli Richard Král, Mateusz Danieluka, což jsou špičkoví hokejisté. A pak také dva obránci, kteří jsou v národním mančaftu Polska. Takto oslabenému jsme měli dát daleko více branek, hrát pořádný hokej.

Vy jste teď skončili dvě kolečka s trojici brankářů, kteří se pravidelně střídali. Už máte na tomto postu jasno?

Ještě jednou vyzkoušíme Ullberga na Slavii a v pátek už se musíme rozhodnout.

Právě jste se dohodli na smlouvě s útočníkem Alešem Kilnarem. Jste rád, že mladý hráč zůstal?

Je šikovný. Musí zabojovat o místo ve čtvrté pětce. V úterý nehrál, protože jsme chtěli, aby si zahráli mladí Šťáva a Špaček jako odměnu za jejich výkony. Škoda, že se dostali do hry jen asi pětkrát kvůli naší nedisciplinova­nosti, když jsme měli hodně vyloučených.

Čeká vás Slavia a pak příští týden dva zápasy s Kladnem. Myslíte, že tam už bude tým hrát se stoprocentním nasazením?

Doufám, že to tak bude. Kdyby to tak nebylo, tak bychom museli zvýšit hlas. Doufám, že hráči na Slavii naskočí tak jako v zápase s Boleslaví. Je to hodně o bruslení. Pokud dobře bruslí, hrají do těla a trochu agresivně, tak ten hokej vypadá parádně. Jakmile začnou hrát profesorský hokej ve stoje, tak je to takový druholigový hokej.

Budou ještě nějaké změny v kádru?

Myslím, že už to takhle zůstane. Potřebujeme nějakého hráče navíc, protože soutěž je dlouhá, hraje se hodně zápasů v rychlém sledu.

Jak jste spokojený s dosavadním průběhem přípravy?

S výsledky jsem spokojený. Některé zápasy nám ukázaly slabiny, na kterých ještě pracujeme. Dva tři roky hráli kluci v jiném systému než nyní. Mají to v sobě a chvíli to trvá, než to ze sebe dostanou.