Náročnou sérii tří venkovních zápasů mají za sebou znojemští hokejisté. Ani v jednom nevyhráli, dovezli pouze jeden bod z Innsbrucku. Podle trenéra Martina Stloukala je tým v psychickém útlumu.

Jak se díváte na tři venkovní zápasy?

Nehodnotí se mi to dobře. Představoval jsem si to úplně jinak. Už zápas s Vídní nebyl úplně dobrý. V první chvíli jsem nevěděl, čím to je, nezaznamenal jsem žádné signály. Hráči se mi zdají unavení. Na druhou stranu v zápase s Innsbruckem a Záhřebem jsme dali hodně gólů. Když dáte venku čtyři pět gólů, tak musíte vyhrát. Spíš než fyzickou únavu bych to ale viděl na psychickou. Je to určitě na delší rozbor, protože jde o kombinaci několika faktorů.

Čeká vás pauza, kde si hráči mohou odpočinout…

Očekáváme ji a na hráčích je vidět, že se těší. Přijde mi, že psychická únava je tady moc brzo. Máme za sebou necelé dva měsíce zápasů. Musíme se nad tím více zamyslet. Fyzická únava to být nemůže, když dáme hodně gólů. V Záhřebu jsme se za nepříznivého stavu 2:4 vrátili znovu do zápasu, když jsme vyrovnali. Znamená to, že mančaft sílu má. Jenže pak zase přišel útlum, kdy hráči měli hlavy dole, což u nich nebývá. Když jsme ze Záhřebu přijeli do Znojma k zimáku, tak se kluci hrozně rychle rozešli, jako kdyby chtěli na hokej zapomenout.

Kde je tedy příčina psychické únavy hráčů?

Zatím nedokážu odpovědět na to, co znamená psychické opotřebení. Nevím, kde hledat příčinu. Jestli to je zčásti tím, že hráči byli zranění a nemocní a hned museli naskočit zpátky do zápasů a hrát na doraz. Letos je také větší vypětí v utkání, protože ostatní mužstva velmi posílila.

Může to být i mou náročností, že po nich vyžaduji každou vteřinu maximální nasazení. To je ale normální věc, s tím se přece potýká každý běžný člověk ve svém zaměstnání. Musí pořád pracovat na sto procent, aby si ho udržel. Musíme to vše analyzovat. S hráči mluvíme, a už tam slovní spojení psychické opotřebení padlo.

Přestože jste ve třech zápasech získali jen jeden bod, jste v tabulce pátí. Jak jste spokojený s touto pozicí?

Myslím si, že bodů nemáme málo, špatné to není. Mrzí mě ale ztráta v Innsbrucku. Tam jsme to měli dotáhnout do vítězného konce. Není to ale tak, že bychom v některém ze zápasů vyloženě propadli a museli sklonit hlavu a říct, že soupeř byl lepší, na něho nemáme. Záhřeb byl k poražení. Není to tak, že by byl náš tým v herní krizi.

Proč jste přeházel sestavu v Záhřebu a do brány postavil Filipa Landsmana?

V předchozím utkání v Innsbrucku se objevily některé špatné věci, kvůli kterým jsme nevyhráli, proto jsem změnil sestavu. Ondra Kacetl je z těch, kteří šli rovnou z postele do zápasu. Přišel v pátek ráno na rozbruslení a večer chytal velmi dobře ve Vídni. V neděli už mu asi došly síly, takže jsme dali do brány Landsmana.

V Záhřebu to ale nevyšlo ani jednomu z brankářů i soupeřův gólman nechytal dobře. Shodli jsme se na tom s trenérem Záhřebu. Určitě to ale z naší strany není tak, že zachytal špatně brankář a kvůli tomu jsme prohráli. To ani náhodou. Dali jsme čtyři góly a měli jsme to tak rozehrané, že kdyby tam byla trochu větší vůle ze strany našeho týmu, tak bychom vyhráli. Mančaft měl už před zápasem skloněnou hlavu. Za stavu 4:4, kdy vyrovnání mužstvo pokropí živou vodou a nakopne ho, tak to se u nás vůbec nestalo. Hráči byli pořád apatičtí.

Jak to vypadá s Markem Uramem, kterému koncem října končilo zkušební období?

V pondělí měl pohovor s Pavlem Oherou a dohodli se, že zůstává.