Důležité tři body získali Znojemští orli v zápase 37. kola hokejové extraligy. Na domácím ledě porazili Plzeň 3:2.

Vítěznou branku dali Orli necelé čtyři minuty před koncem. Ve dvojnásobné početní výhodě napřáhl kapitán Radim Bičánek a tvrdou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Plzeňští poté nemohli přijít rozhodčímu Šírovi na jméno. A milí nebyli ani na novináře. „Běžte do pr…,“ reagoval na dotazy žurnalistů kapitán Martin Straka.

Plzeňský trenér Pavel Hynek už byl na tiskové konferenci o poznání klidnější. „Zhodnotím to krátce. Pětapadesát minut jsme dřeli, padali do střel a měli šanci na dobrý výsledek. Pak jsme šli do tří, nemám k tomu co dodat,“ lakonicky uvedl bývalý kouč Znojma.

V domácím táboře vládla o poznání lepší nálada. „Přesilovka pět na tři měla být, takže jsme rádi, že jsme ji využili. Byl to těžký zápas, Plzeň vsadila na defenzivu a nějaké brejky, případně přesilovku. Takové zápasy jsou pro nás dost obtížné,“ uvedl znojemský asistent Václav Baďouček.

Orli opět nachystali divákům drama do poslední vteřiny. Bičánek se totiž chvíli po své trefě nechal zbytečně vyloučit a nabídl tak Plzni možnost k vyrovnání. „Člověk nechce oslabit tým, ale bohužel se to stalo. Naštěstí to kluci ubránili,“ pochválil Bičánek své spoluhráče. „Na trestné lavici mi dobře nebylo,“ přiznal znojemský kapitán, který si kromě vítězné branky připsal i jednu asistenci.

První dvě znojemské trefy obstaral Pavel Selingr. Nabruslil si do útočného pásma a tvrdou ranou prostřelil Francouze. Jednou zleva, podruhé zprava.

Mladý plzeňský gólman ale často přiváděl znojemské střelce k zoufalství. „Chytal opravdu výborně. I když já jsem si všiml asi až po deseti minutách, že chytá on a ne Málek,“ usmíval se dvojnásobný střelec Selingr.

Znojmo – Plzeň 3:2

Třetiny: 0:0, 2:2, 1:0

Muž zápasu: Selingr

Znojmo: Trvaj – Bičánek, Tesařík, Rýgl, Mojžíš, Mrázek, Švrček – Erat, Dopita, Selingr – Čachotský (41. Kucharczyk), Haman, Plášek – Svoboda (21. Růžička), R. Procházka, Demel. Trenér: Rulík.

Plzeň: Francouz – Benák, Hudec, Cartelli, Smrek, Redlihs, Pácal – Tomas, Straka, Vlasák – Adamský, J. Kovář, Matějovský – Kubica, Dvořák, Dresler. Trenér: Hynek.

Branky a nahrávky: 21. Selingr (Tesařík, Dopita), 36. Selingr (Dopita, Bičánek), 57. Bičánek (Selingr) – 25. Vlasák (Tomas, Benák), 29. Adamský (Kovář). Rozhodčí: Šír – Kreuzer, Polónyi. Vyloučení: 4:9, navíc Hudec 10 min. osobní trest. Využití: 1:1. Diváci: 3136.