Úvod utkání patřil vzájemnému oťukávání. Své by o tom mohli povídat oba brankáři, jenž si během prvních minut vůbec nesáhli na puk.

Jenže pak se Orli zakousli do Kladenských jako správní dravci. Během jedné minuty zaznamenali dvě trefy. Nejdříve se v šesté minutě prosadil Selingr a minutu nato Rýgl.

„Byl to důležitý moment v utkání. V posledních zápasech se nám zrovna nedařilo a díky těmto dvěma gólům z nás spadla nervozita,“ mínil po utkání asistent trenéra Orlů Václav Baďouček.

Ten si ještě trochu střeleckého prachu nechal na druhou třetinu, ve které střelou mezi Kopřivovy betony rozjásal domácí fanoušky potřetí.

V poslední části se hosté snažili zvrátit pro ně nepříznivý stav, jenže proti byl zejména znojemský gólman Jiří Trvaj, který si připsal druhou nulu v sezoně. Když hostům nezapršelo ani z velké šance Výrůbalíka, udělal v poslední minutě tečku za utkáním Demel.

Znojmo si pro vítězství došlo zejména díky výborným přesilovkám. Z nabídnutých čtyř proměnilo hned dvě. Zato hostům stejný počet výhod hry v početní výhodě nestačil alespoň na čestný zásah.

„Takhle se o záchranu nehraje. Položí nás dva slepené góly. Dnes nám chyběla zejména bojovnost a bez té se těžko vyhrává,“ burácel sparingpartner kladenského lodivoda Petr Kasík.

Orli se tak v tabulce dotáhli na Kladno, ale Mladé Boleslavi neutekli. Ta se nakonec radovala z vítězství 3:2, které uhrála na ledě českobudějovického Mounfieldu.

Znojmo – Kladno 4:0

Třetiny: 2:0, 1:0, 1:0

Muž zápasu: Trvaj

Trvaj (Kameš) – Vyrůbalík, Bičánek, Chvátal, Rýgl, Tesařík, Mojžíš, Švrček – Čachotský, Selingr, Svoboda, Řípa, Sajdl, Haman, Plášek, Erat, Růžička, Demel, Kucharczyk, Dopita. Trenér: Rulík.

Kopřiva (Orct) – Nádašdi, Hájek, Kameš, Hořava, Šmach, Růžička – Bělohlav, Patera, Procházka, Čurilla, Mrázek, Kuchler, Rudovský, Kalla, Frolík, Eberle, Stieler, Tomajko. Trenér: Müller.

Branky a nahrávky: 6. Selingr (Dopita), 7. Rýgl (Erat), 39. Rýgl (Selingr), 60. Demel (Švrček).

Rozhodčí: Hribik, Pešina – Bryška, Chytil.

Vyloučení: 4:3.