Do nadcházející sezony mezinárodní soutěže EBEL vstoupí pod vedením kouče Miroslava Fryčera gólman Dominik Groh. Hokejista utvoří brankářský tandem s jedničkou znojemských Orlů Teemu Lassilou.

Jak uvedli představitelé mužstva od rakouských hranic na svém webu, Groh patřil před několika měsíci k neznámým jménům druhé ligy. „Poté se ale stal oporou druholigových Moravských Budějovic v senzačním tažení až do finále play-off. Groh přiváděl k zoufalství střelce favorizovaných klubů a výrazně se přičinil o to, že Žihadla do poslední chvíle bojovala o postup do Chance ligy,“ popsali činovníci znojemských Orlů.

Jedenadvacetiletý brankář disponuje zkušenostmi z extraligové Mladé Boleslavi či prvoligových družstev Prostějova a Ústí nad Labem. „Dominik je mladý kluk, kterému uplynulá sezóna výborně vyšla. Počítáme, že se bude dále zlepšovat a bude připraven naskočit ve chvílích, kdy si Teemu Lassila bude potřebovat odpočinout nebo bude třeba zaskočit,“ ocenil Grohův příchod trenér Znojma Miroslav Fryčer.

Ten si na soupisku zapsal nově i jméno odchovance Šumperku Ondřeje Mikliše. Třiadvacetiletý bek získal zkušenosti na angažmá v pražské Spartě. Ovšem zde se výrazněji neujal. Na druhou stranu za svou kariéru navštívil několik mistrovství světa (MS) do osmnácti a dvaceti let. Před pěti lety dokonce získal stříbrnou medaili na MS s nynějšími hráči NHL Jakubem Vránou, Davidem Pastrňákem a Pavlem Zachou.

Poslední dvě sezony oblékal dres prvoligového Prostějova. „Ondra je mladý kluk, u kterého doufáme, že se ve Znojmě bude chtít ukázat a prosadit. Máme na něj jen dobré reference. Sázíme na to, že nebude spokojený s tím, že hraje první ligu v Česku za podle mě neodpovídající ohodnocení,“ pronesl na jeho adresu Fryčer.

Zatím poslední akvizicí oznámenou znojemskými Orly je Američan Philip McRae. Devětadvacetiletý forvard by měl dle Miroslava Fryčera odpovídat Ryanu Kujawinskému, jenž z jihu Moravy odešel kvůli zdravotním problémům letos v lednu. „K McRaeovým přednostem patří i vhazování, což je náš dlouhodobý problém. Má bohaté zkušenosti z AHL, je juniorský mistr světa. Měl by být centrem číslo jedna,“ přemítal stratég Znojma.

Rozený Američan s kanadským občanstvím si zároveň před osmi lety připsal na své konto patnáct startů v NHL za tým Saint Louis, za něhož vstřelil jeden gól a na další dva přispěl svou asistencí. Od roku 2014 hrál na Starém kontinentu, postupně ve Finsku, loni nastupoval v německé lize za Schwenningen.