EBEL vám vyhovuje? Nezvažoval jste i přestup do jiné soutěže?

EBELka se mi moc líbí. Už i v Česku se trochu víc sleduje. Je to výborná liga a bylo pro mě prioritní, abych v ní zůstal.

Hrálo roli v přestupu i zázemí či peněžní ohodnocení?

Spíš jsem šel za novou výzvou. Ve Znojmě jsem byl úžasných deset let. Z Innsbrucku jsem cítil velký zájem. Trenér mi volal a nastínil mi plány i moji pozici v týmu. Dřív jsem měl také nabídky, ale nechtělo se mi odejít. Teď jsem vycítil, že to chci ještě zkusit v cizině.

Ve Znojmě se loučíte po stříbrném úspěchu, jaké očekávání máte v Innsbrucku?

Mám se řadit mezi zkušenější hráče, kteří budou hodně vytěžovaní. Podle slov manažera a trenéra doufají konečně v postup do play off, tak doufám, že tomu pomůžu.

V základní části jste nasbíral Ve 47 utkáních 34 bodů za 11 branek a 23 asistencí. Produktivita vás potěšila?

Sezonu jsem měl slušnou, jen v play off se mi už tolik nedařilo. Ostatním klukům to sedlo výborně. Zahrát si finále EBEL byl zážitek, i když ke konci jsem už tolik nenastupoval.

Už trénujete, nebo si ještě užíváte dovolenou?

Po sezoně jsem na dva týdny vypnul. Teď už jsem v plné přípravě. Trénuju dvoufázově. Dělám podobné věci co ve Znojmě, jen třeba s kamarády. Navíc taky občas chodím na tréninky se vsetínským áčkem. Můžu s nimi dělat kruhové tréninky v tělocvičně. Jsem rád, že se k nim můžu připojit.

Kdy naskočíte do přípravy Innsbrucku?

Mám se hlásit na fyzické testy na začátku srpna. Do té doby chci být připravený.