Brankových příležitostí jste měli proti Fribourgu hodně, proč jste opět neuspěli?
Hráli jsme hodně přesilovek, ze kterých jsme nedali žádný gól, což utkání rozhodlo. Na konci měl Roman Tomas puk na hokejce, chtěl to dát brankáři nad rameno, ale bohužel nevyrovnal.

V Lize mistrů jste zatím nevyhráli, čím to je?
Vždy jsme dali méně branek než soupeř (smích). Hrajeme hodně početních výhod, které nevyužíváme. Kotouče se k nám neodrážejí, chybí nám i trochu štěstí. Soupeři poté trestají každé naše zaváhání.

Na čem kromě přesilovek potřebujete ještě zapracovat?
Musíme přitvrdit v obranném pásmu a tlačit se víc do branky. Pokud Mnichov prohraje s Fribourgem a následně německý tým porazíme, máme stále šanci postoupit.

Věříte ještě v postup?
Určitě ano. Do Ligy mistrů jsme šli s jasným cílem, dostat se mezi dvaatřicet nejlepších celků. Bohužel už to nemáme ve vlastních rukou.

V úterý vás čeká zápas s Kometou O pohár hejtmana Jihomoravského kraje. Zároveň hraje Fribourg s Mnichovem. Budete při zápase utkání Ligy mistrů sledovat?
Myslím si, že ne. Každý se musí koncentrovat na sebe. Po zápase se podíváme, jak duel dopadl.

S čím jedete do Brna?
Utkání chceme vyhrát tak jako vždy. Pokud do toho dáme srdíčko a proměníme nějaké přesilovky, můžeme Kometu porazit.

Chcete Kometě vrátit porážku 1:3 z února?
Neřekl bych. Nezáleží, s kým hrajeme, vyhrát chceme vždy. S Brnem je to pokaždé derby a hráči se na něj těší. Víc jej však prožívají fanoušci.

Jak zatím hodnotíte přípravu na mezinárodní soutěž EBEL?
Vyhráli jsme jen dva duely, snad zvítězíme ve zbývajících přípravných zápasech a dobře se naladíme na sezonu. Teď je to takové nemastné, neslané.

PATRIK EL-TALABÁNI