Do včerejška v tabulce třinácté Znojmo vstoupilo do duelu s dvanáctými Severomoravany aktivně i bez stálé jedničky v bráně Dominika Groha. Toho zastoupil Roman Durný. "Plnili jsme to, co jsme si řekli a zaslouženě jsme dnes vyhráli," uvedl asistent Znojma Jiří Beroun.

Den po Štědrém dnu se ve Znojmě konal již 43. ročník tradičního vánočního běhu. Letos na jeho více než desetikilometrovou trať vyrazilo více než dvě stovky sportovců.
OBRAZEM: Vítězství ve Vánočním běhu Elektrokov Znojmo obhájil Kříž

Po první třetině díky využitým šancím Petra Beránka a Jana Bergera vedl mančaft z města nad řekou Dyjí 2:0. I druhou dvacetiminutovku ovládli Jihomoravané. Nejdříve zvýšil ve dvaadvacáté minutě na 3:0 svým druhým gólem utkání Petr Beránek, na něhož reagoval o deset minut později hráč Frýdku-Místku Radek Veselý, jenž snížil na 1:3 pro hosty. Vedení Orlů na 4:1 uklidnil vzápětí kapitán Tomáš Svoboda. Orlí letka si pohlídala i poslední část, v níž padly dvě branky. Zprvu hosté sice využili přesilovku a zásluhou Radka Veselého korigovali na 2:4. Hrdinou utkání se pak stal Petr Beránek. Třicetiletý útočník v devětapadesáté minutě definitivně uzavřel na 5:2 pro Orly a završil tak svůj hattrick.

"Nyní bude rozhodovat každý gól. To platí pro celý leden a únor. Góly sbíráme hlavně v domácím prostředí, ale musíme k tomu přidat i něco z venku. To se musíme naučit, a navíc z domova udělat ještě větší pevnost. Jsem rád, že na nás lidi chodí. Proti Frýdku byla opět skvělá návštěvnost. Naši fanoušci jsou šestým hráčem na hřišti a i přesto, že jsme na chvostu tabulky, nás podporují," uzavřel Beroun.

Znojemští po dvou předvánočních prohrách 1:4 na ledě Sokolova a 0:1 v Kolíně brali tři body. Další šanci navázat na středeční úspěch mají už v pátek v Třebíči. Klání tam startuje ve 17.30 hodin a Orli budou mít mohutnou podporu svého fanklubu. Ten totiž na poslední zápas roku 2023 vypravuje speciální vlak s kapacitou bezmála tří set míst, z nichž byla všechna vyprodaná.

Znojemští hokejisté (v bílém) nastoupili ve 29. kole Chance ligy proti Zlínu ve speciálních dresech. Ty odkazují na premiérovou sezonu Orlů ve 2. lize v ročníku 1994/1995.
Hokejovému Znojmu nový systém postupně sedá. Orli porazili Zlín

Znojmo - Frýdek-Místek 5:2
Třetiny: 2:0, 2:1, 0:0. Branky a nahrávky: 7. Beránek, 17. Berger (Hruška), 22. Beránek (Mareš, Berger), 35. T. Svoboda (Bartko), 59. Beránek (Šťovíček) – 33. Veselý (Homola), 58. Veselý (Svačina). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Rozhodčí: Kubičík, Tomáš – Kotlík, Pěkný. Diváci: 1903. Diváci: 1903.
Znojmo: Durný (Svánovský) – Zahradníček, Bartko, Mareš, Bukač, Jenáček, Remta – Svoboda, Hruška, Jenyš – Beránek, Šťovíček, Berger – Sklenář, Matuš, Adámek – Sedláček, Čermák, Masař. Trenér: Václav Baďouček
Frýdek-Místek: Švančara (Mokry) – Havránek, Haman, Výtisk, Kowalczyk, Urbanec, Homola, Hrachovský – Veselý, Walega, Svačina – Cedzo, Marosz, Martynek – Doktor, Ćmiel, Klimša – Geidl, Šuhaj, Ramik. Trenér: Martin Hrnčár.