I když ztrácel, došel k vítězství ve čtvrtfinále proti Klagenfurtu i v semifinále proti Villachu. „Musíme být na pozoru. Salcburk se jen tak nevzdá," varuje znojemský útočník Patrik Novák před pátečním čtvrtým finálovým duelem, který startuje ve Znojmě dvacet minut před osmou hodinou večer a Orli v něm hájí vedení 2:1 na zápasy.

Pokud znojemští hokejisté v pátek uspějí, budou jen krok od historického úspěchu v podobě poháru pro vítěze EBEL. „Cítíme, že sezona jde do finiše. Jsme stále blíž a blíž konečnému rozhodnutí. Něco takového si však moc nemůžeme připouštět. Musíme šlapat pořád stejně," burcuje nedávno čtyřiadvacetiletý forvard. „Pohár je pořád ještě daleko. Udělali jsme k němu druhý krůček, ale musíme se soustředit na domácí zápas, snad ho zvládneme," je taktéž opatrný znojemský obránce Lubomír Štach.

Znojemští díky postupu do finále zažívají zvláštní sezonu. „Je pravda, že v dubnu jsem zápasy snad ještě nehrál. V juniorech Orlů jsme jednou došli až do finále soutěže EBYSL, i tak jsme končili o dost dřív. Sezona je dlouhá a únava už je cítit. Jsme za to však moc rádi," povídá Novák, který v letošním play off zatím čeká na první zásah.

Po úterním střetnutí, ve kterém Orli po výhře 7:3 přebrali vedení v sérii, se hodně mluvilo o vylučování. Rozhodčí rozdali devatenáct dvouminutových trestů. „Na rozhodčí si v play off zatím nemůžeme absolutně stěžovat. Oproti základní části pískají výborně. Základ je však nedostávat se do oslabení, a když už nastane, tak ho musíme ubránit. To na tréninku rozebíráme," přibližuje Novák, odchovanec Opavy, který si zahrál i v brněnské Kometě.

Tím jak se blíží vyvrcholení soutěže, občas se na ledě i zajiskří. V úterý kapitánovi Jiřímu Berounovi dvakrát tekla krev z obličeje a musel dvakrát do kabiny. „Neberu to, že jsem byl otloukánek. V play off jde o normální věc," nepozastavuje se nad tím vůdce týmu. „Nemyslím si, že zrovna Salcburk je nějaký zákeřný sok, který půjde do našich klíčových hráčů. To bych čekal spíš od Klagenfurtu nebo Dornbirnu," odmítá Novák.

Obraty SalcburkuOtočení letošních sérií play off hokejistů Salcburku:
ČTVRTFINÁLE
Salcburk – Klagenfurt 2:3 na zápasy – 4:3 pro Salcburk
SEMIFINÁLE
Salcburk – Villach 1:2 – 4:2
FINÁLE
Salcburk – Orli Znojmo 1:2 – ?