Ve Vídni rozhodovaly až samostatné nájezdy. Znojemští Orli urvali bod navíc

Vídeň /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Znojma sehráli čtvrté kolo nadstavbové části EBEL. S rivalem z Vídně sehráli tvrdé a vyrovnané utkání. Rozhodly až nájezdy, ve kterých hosté z jihu Moravy urvali vítězství 4:3.

17.2.2015 AKTUALIZOVÁNO 18.2.2015

Hokejisté Znojma v soutěži EBEL.Foto: Romana Černá

Páté mezinárodní derby v letošní sezoně mají za sebou znojemští hokejisté v mezinárodní soutěži EBEL. Ve čtvrtém kole nadstavbové části se pátí Orli představili na ledě třetí Vídně. Ze Znojma je i přes pracovní úterý přijelo povzbudit takřka sto fanoušků.

Trenér Znojemských Jiří Režnar znovu pozměnil sestavu a do branky tentokrát poslal dvojku Patrika Nechvátala. V obraně chyběla trojice Maris Jass, Jiří Klimíček a nově také Antonín Bořuta. Zpět v sestavě pak byl zkušený slovenský bek Richard Pavlikovský. V útočných trojicích se kromě dlouhodobě zraněného ostrostřelce Pavla Rosy neobjevili ani Jan Lattner, Martin Podešva a Ondrej Šedivý. Druhý útok opět vedl Peter Pucher. „Tyhle věci se běžně stávají. Někdo ze sestavy vypadne, jiný hráč ho nahradí. Je jedno, jestli hrajete ve druhé nebo čtvrté pětce," řekl útočník Orlů Ondřej Fiala.

Domácí vstoupili do zápasu mnohem lépe a Nechvátal si tak nemohl stěžovat na nedostatek práce, jenže v páté minutě si na útočné modré čáře vybojoval kotouč Pucher a dostal se do nájezdu tváří v tváři vídeňskému gólmanovi Davidu Kickertovi. Bekhendová klička mu ale nevyšla. Po dalším tlaku Vídně se do vedení nakonec dostali hosté. Adam Havlík vystihl rozehrávku soupeře a po jeho střele se dostal k dorážce Roman Tomas, který neměl se zasunutím puku za brankovou čáru moc práce.

V jedenácté minutě si znojemský obránce Martin Bača vyčíhal domácího forvarda Rafaela Rottera a poslal ho tvrdým střetem na led. Jako mstitel si s ním přijel vyřídit účty vídeňský Jonathan Ferland a oba následně inkasovali pětiminutové tresty. Právě Ferland pak v závěru první třetiny těsně minul znojemskou branku.

I úvod druhé části patřil Vídni a po pěti minutách předvedl pohlednou akci Kristopher Foucault. Jeho střela skončila až za zády znojemského brankáře. Celý zápas provázela nedisciplinovanost Znojma a při vyloučení Aleše Sovy nastřelil Peter MacArthur horní tyč hostující branky.

Následně využil Radek Číp chyby vídeňského Andrease Nödla a pokoušel se prostřelit Kickerta mezi betony, domácí brankař byl opět úspěšnější. V osmatřicáté minutě se domácí dostali poprvé v zápase do vedení. Dustin Sylvester svojí šanci ještě promarnil, ale dorážející Kenny Magowan již byl přesný a Vídeň vedla 2:1.

Podobně jako první dvě třetiny, odstartovala i ta třetí. Domácí si vysloužili i třetí branku v síti Orlů, když milimetrovou mezeru trefil útočník Matt Watkins.

Následně ráz hry opadl a Vídeň v poklidu udržovala svoje nadějné dvoubrankové vedení. Znojmo se však nevzdalo. 164 sekund před koncem Sova snížil a za minutu poslal Tomas duel do prodloužení, ve kterém branka nepadla. Zápas tak musely rozhodnout samostatné nájezdy.V nich rozhodl Pavlikovský

Znojemské nyní čeká dvojboj s Villachem. V pátek se spolu střetnou ve Znojmě a v neděli na ledě soupeře.

UPC Vienna Capitals - Orli Znojmo 3:4 sn. (0:1, 2:0, 1:0 – 1:2)

Branky a nahrávky: 25. Foucault (Lakos, MacArthur), 38. Magowan (Sylvester, Schiechl), 42. Watkins (Nödl, Klimbacher) – 8. Tomas (Havlík), 58. Sova (Číp), 59. Tomas, nájezd Pavlikovský. Rozhodčí: Gebei, Trilar – Loicht, Nagy. Vyloučení: 3:5, navíc Ferland (VIE) – Bača (ZNO) 5 min. Bez využití. Diváci: 3200.

UPC Vienna Capitals: Kickert (Zopf) – Fraser, Carson, Iberer, Lakos, Klimbacher, Peter, Großlercher – Foucault, MacArthur, Ferland – Nödl, Watkins, Rotter – Sylvester, Schiechl, Magowan – Puschnik, Bois, Fischer.

Orli Znojmo: Nechvátal (Holt) – Havel, Štach, Sova, Grof, Pavlikovský, Nemčík, Bača – Tomas, Bartoš, Havlík – Číp, Pucher, Fiala – Beroun, Šeda, Abdul – Špaček, Klhůfek, Novák.

17.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
Florbalisté Znojma porazili v jihomoravském derby před kamerami České televize Bulldogs Brno 3:2.
25

OBRAZEM: Florbalové Znojmo v derby přetlačilo brněnské Buldoky

Nabízela sex u silnice, dostala pokutu dva tisíce

Provokoval strážníky. Močil u památníku v centru Znojma

Znojmo – Provokatéra, který močil u památníku na Mariánském náměstí ve Znojmě, zaznamenala v neděli ve dvě hodiny po půlnoci kamera znojemských strážníků. „Čtyřiačtyřicetiletý muž křičel na své společníky, aby šli taky. Strážníkům pak na doporučení kamarádů odmítl prokázat svou totožnost. Muž byl přesvědčený, že se ničím neprovinil a případ bude mít dohru u přestupkové komise,“ informoval preventista znojemských strážníků Petr Hladký.

Tabla prvňáčků: představíme ZŠ v Tasovicích a znojemskou v Jubilejním parku

Jižní Morava – Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka – pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic. Seriál s fotkami prvňáčků najdete vždy ve středečním tištěném vydání Deníku Rovnost.

Padly facky kvůli hlasité hudbě, dívka skončila v nemocnici

Znojmo – Konflikt kvůli údajně hlasité hudbě, linoucí se z mobilního telefonu, se odehrál v sobotu večer u východu ze znojemského vlakového nádraží. „V hádce uštědřila devětačtyřicetiletá žena facku patnáctileté dívce. Facku dal přítel ženy také mladíkovi, který se snažil kamarádku chránit,“ sdělil preventista znojemských strážníků Petr Hladký.

Lattner odehrál v dresu Orlů čtyřsté utkání: Klukům nachystám svačinku, slibuje

Znojmo – Prokličkoval mezi soupeři a před brankou nezaváhal. Obránce Jan Lattner se v domácích utkáních proti Fehérváru a Bolzanu trefil po individuálních akcích, když projel celé hřiště, přesto prohrám 2:3 a 3:4 v prodloužení nezabránil. Znojmo tak kleslo v mezinárodní soutěži EBEL na čtvrtou pozici. „Mnohem radši bych branky vyměnil za vítězství v obou zápasech,“ říká sedmadvacetiletý znojemský odchovanec.