Druhou příčku okupuje italské Bolzano se šestnácti body, o jeden méně má třetí Fehérvár. Orli jsou se dvanácti body čtvrtí. „Staráme se hlavně sami o sebe, abychom vyhráli vlastní zápasy, a takhle daleko se nikdo nedívá. Pokud v obou zvítězíme, budu se zajímat dál. Postupovou matematiku neřeším,“ hlásí Fryčer.

Orlům však příliš nenahrává fakt, že se Fehérvár s Bolzanem ještě střetnou. „Na kdyby se nedívám. Člověk pak nespí, protože se mu vrací jednotlivé zápasy, které jsme nezvládli,“ litoval znojemský lodivod.
Jihomoravský celek kroutí v EBEL sedmou sezonu a v play-off zatím nechyběl. „Kdyby se to letos nepodařilo, ročník bude neúspěšný. Vyřazovací boje jsou vrchol sezóny. Pořád existuje šance, takže si za tím půjdeme. Snad se k nám přikloní štěstí,“ přeje si na klubovém webu znojemský útočník Marek Špaček (na snímku).

Fryčerovi svěřenci po dvou prohrách zabrali a v úterý doma smetli Villach 6:0. „Předvedli jsme dobrý a solidní výkon, ale určitě ne ideální, ve hře bylo pořád hodně nedostatků. Jsme rádi, že jsme dali tolik gólů, je to dobré pro sebevědomí. Po předešlých dvou utkáních se na hokej konečně dalo dívat. V prvních třetinách jsme vybouchli a hráli jak pitomci,“ nebere si servítky Fryčer.

Nakonec se Orli zvedli a kouči předvedli, že umí předvést dobrý výkon. „Mám díky tomu v některých věcech jasno,“ přiznává Fryčer.

Ve velmi dobrém světle se proti Villachu ukázali hlavně mladí hokejisté, jejichž výkon je příslib do posledních dvou duelů. Zazářil hlavně Špaček, který vstřelil dvě branky a na jednu přihrál.

Přitom v předcházejících 45 zápasech zaznamenal jen devět bodů. „V A-týmu se mi to ještě nepovedlo, Nikdy jsem tři body v utkání neměl. Jsem za ně rád,“ povídá čtyřiadvacetiletý znojemský odchovanec.

Tým se také mohl opřít o spolehlivého Tomáše Halásze, který za Orly vychytal v EBEL svoji první nulu. „Když mladí dostanou šanci a chopí se jí, jde o velké plus pro ně i pro nás. Vítězná sestava se nemění. Halász chytal dobře, v pátek nastoupí,“ prozrazuje Fryčer.

Ten si s hráči důrazně promluvil. „Ostřejší slova padla hlavně při duelech s Fehérvárem a Grazem. Na poradě před zápasem s Villachem už to nebylo tak ostré,“ doplňuje.

Znojemští Orli. Ilustrační foto.
Orli deklasovali Villach 6:0 a stále živí naději na play-off