Do sestavy se vrátili po pětizápasové pauze Vladimír Říha a kvůli zranění nehrající jedno utkání Petr Kanko. Ani zkušenosti těchto dvou útočníků nepomohli Orlům ke zlepšení výkonu.

Na ledě předvedli stejně nevýrazný výkon jako v pátečním zápase s Lublaní. V první třetině ještě odolávali aktivní hře vídeňských hokejistů. Dokonce mohli jít do vedení v šesté minutě, kdy se Adam Havlík řítil společně s Martinem Podešvou proti jedinému rakouskému obránci. Domácí brankář Reinhard Divis ale střelu Martina Podešvy skvělým zákrokem zlikvidoval.

Vídni se gólově nedařilo. Skóre otevřela až v poslední minutě první části, když využila početní výhodu. Obránce Ross Lupaschuk vyslal projektil od modré až za záda brankáře Ondřeje Kacetla.

Výsledek po první dvacetiminutovce dával znojemských hokejistům naději. To by ale nesměli nechat tolik prostoru domácím hráčům. Nedůrazu Orlů využil Nathan Robinson a střelou z dálky zvýšil vedení svého celku. Poté opět Vídeň využila přesilovou hru, když znojemskou obranu a brankáře ošálil Filip Gunnarson.

Čtvrtý gól přidala ještě ke konci druhé třetiny první vídeňská útočná řada, která předvedla výbornou kombinaci. Druhý nejproduktivnější hráč EBEL Benoit Gratton našel přesnou přihrávkou najíždějícího Francoise Fortiera, jenž neomylně pálil hned z první.

Z pohledu domácích hokejistů byla závěrečná třetina ve znamení údržby. Ti si hlídali své jasné vedení a Znojmo pokračovalo v mdlém výkonu. Světlým okamžikem byla trefa Petera Puchera necelé tři minuty před koncem. I přes prohru si Znojmo stále drží deváté místo v tabulce.

Vídeň – Znojmo 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Lupaschuk (Fortier), 26. Robinson, 34. Gunnarsson (Kavanagh), 38. Fortier (Gratton) - 58. Pucher (Štach). Rozhodčí: Červeňák, Kincses – Siegl, Soos. Vyloučení: 11:9. Využití: 2:1. Diváci: 4550.

Sestavy:
Vídeň: Divis – Bjornlie, Insana, Casparsson, Lupaschuk, Oraze, Lakos, Lanz, Schweda – Fortier, Gratton, Ferland – Gunnarsson, Kavanagh, Robinson – Fischer, Nageler, Dolezal – Fichtner, Postek.
Znojmo: Kacetl – Bořuta, Škadra, Pláněk, Štach, Hájek, Vosátko, Hranáč, Stehlík – Beroun, Haman, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Jarůšek, Bartoš, Trojan – Říha, Videlka, Kanko.