Přitom herně měli Orli navrch, bohužel první dva góly soupeři nabídli sami po hrubých chybách a třetí dostali v početním oslabení. „Co k tomu mám říct? Dali jsme jim tři dárky ze čtyř gólů. Nevyužíváme přesilovky. Nevím, jestli jsme případ pro psychiatra. Můžete s tím točit jak chcete a nic s tím nenaděláte. Po prvním gólu nám zase spadla hlava. Uvadli jsme a chtěl to každý tahat sám. To nejde. Když to gólman nějak nešťastně nezvládl, tak by mu měl mančaft pomoct. Někteří hráči ale nezvládají zápasy hlavou. Na gól se strašně nadřeme. Takže na ten dnešek nemám slov, ale věřím, že se odrazíme k nějaké lepší sérii,“ komentoval porážku zklamaný trenér Orlů Miroslav Fryčer. 

Pod dojmem vysokého vedení se hosté ve druhé části zaměřili víc na defenzívu, šancí před oběma brankami ubylo a gól nepadl. Třetí třetina se hrála vabank nahoru – dolů. Šťastnější v koncovce zase bylo Bolzano. Ve 48. minutě ztratil Halász puk a rychlou protiakci zakončil Schweitzer prakticky do prázdné branky.

Stav 0:4 si hosté do konce zápasu už v podstatě kontrolovali.

Orli Znojmo – HC Bolzano 0:4
Třetiny: 0:3, 0:0, 0:1. Branky a nahrávky: 2. Kuparinen (Carozza), 11. Crenscenzi (Blunden), 20. Blunden (Creczenzi, Miceli), 48. Schweitzer (Bernard). Diváků: 2 387.
Znojmo: Lassila (Halász) – Šnajnar, Parkkonen, Lattner, Stehlík, Tejnor, McEachen, Bulín, Špaček – Kalus, Stretch, Luciani – Hlava, Braes, McPherson – Novák, Bartoš, Guman – Mrázek, Matuš, Němec.