Orli měli v Linzi mnohem blíž třem bodům, jelikož ještě sedm minut před koncem vedli o dvě branky, ale domácím se podařilo přestřelku dotáhnout aspoň do prodloužení. V něm skóroval jako jediný právě Šedivý a zajistil Znojmu druhý bod.

První dvě třetiny zápasu přitom vůbec nenasvědčovaly tomu, že nakonec diváci uvidí devět branek. Orli před poslední částí hry vedli po brance Romana Tomase a na ledě kralovali spíš oba brankáři. Linz ovšem v úvodu třetí třetiny dvěma slepenými góly Kozeka a Palina otočil vývoj zápasu.

linz – orli znojmo 4:5 po sam. náj.Třetiny: 0:0, 0:1, 4:3 – 0:0 Branky a nahrávky: 42. Kozek (Ulmer, Palin), 44. Palin (Altmann, Latendresse), 53. R. Lukas (McLean, Ulmer), 55. Dorion (Piché, McLean) – 28. Tomas (Rehuš, Stehlík), 46. Lattner (Podešva, Pucher), 50. Yellow Horn (Bartoš), 51. Novák (Fiala, Beroun), rozh. náj. Šedivý. Rozhodčí: Babić, Widmann – Nagy, Nemeth. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:1. Diváci: 4865. Střely na branku: 36:63.

Linz: Ouzas – Piché, Dorion, R. Lukas, Palin, Altmann, Fechtig, Mayrhauser, Kirchschläger – Kozek, McLean, Ulmer – Spannring, Hisey, Hofer – Latendresse, Oberkofler, Göhringer – Moderer, P. Lukas, Gaffal.
Orli Znojmo: Nechvátal – Roupec, Bača, Šulák, Stehlík, Lattner, Bořuta, Šťáva – Tomas, Pucher, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Trivino, Novák – Beroun, Fiala, Číp – Csamangó.

Vedení ale domácím dlouho nevydrželo, protože tvrdou ránou od modré čáry vyrovnal Jan Lattner. Pak vměstnali do rozmezí necelých dvou minut dva góly pro změnu svěřenci trenéra Jiřího Režnara. Po vhazování zamířil přesně Colton Yellow Horn a hned po něm využil parádní zadovku Ondřeje Fialy ke čtvrté brance Orlů Patrik Novák.

Slibný náskok znojemským hráčům nevydržel, tvrdou ránou snížil Lukas, další vyrovnání zařídil dorážkou Dorion. V prodloužení měli šance hostující Lattner, Tomas či Fiala, ale rozuzlení přinesly až nájezdy, ve kterých se jako jediný prosadil Šedivý.

V tabulce jsou Orli na třetím místě a rychlý sled zápasů jim nekončí – už v sobotu od půl šesté večer přivítají čtvrtý Dornbirn.