„Chtěli jsme začít aktivně, nehráli jsme však jako v předchozích zápasech. Pořád to bylo o jeden gól,“ přál si asistent trenéra domácích Luboš Rob starší větší gólový rozdíl.

Domácí, za které premiérově nastoupil bek Larsen, se už v páté minutě ujali vedení, soupeř o šest minut později vyrovnal. Vsetínští podruhé získali náskok ve 13. minutě. Ten strážili další více než půl hodinu hry.

„Měli jsme šance, ty jsme však neproměnili. Přes obránce jsme navíc dostali dvě branky, takové by být neměly,“ posteskl si Rob.

Hokejisté Vsetína (zelené dresy) uspěli na ledě Frýdku-Místku.
Vsetín ve Frýdku navázal na úspěšné derby. Zranil se Ďurkáč

V 62. minutě si tak vše vzal na svá bedra Jandus, jenž po individuální nakonec zařídil domácímu mančaftu třetí vítězství v řadě.

„Nakonec jsme v prodloužení našli sílu. Vítězství bereme, zápasy jdou v rychlém sledu a pro hráče to není jednoduché Znojmo hrálo velmi dobře,“ ocenil Luboš Rob nováčka soutěže.

Valaši jsou po 11. kole Chance ligy na druhém místě, na první Porubu ztrácí tři body. V sobotu hrají v Kolíně.

Chance liga, 11. kolo

VHK ROBE Vsetín – HC LERAM Orli Znojmo 3:2 p. p. (2:1, 0:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Půček (Hrňa, Š. Jenáček), 13. Hrňa (Půček, Hryciow), 62. Jandus – 11. Matuš (T. Svoboda, Bartko), 44. Tejnor (Matuš, Šťovíček).

Střely na branku: 40:17. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Rozhodčí: Šudoma, Šico – Otáhal, Augusta. Diváci: 2090.

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Romančík) – Staněk, Larsen, Smetana (A), Ondračka, Hryciow, Š. Jenáček, Petrovický – Jonák, Bērziņš, Rob (A) – Půček, Dědek, Hrňa (C) – Hořanský, Kern, Jandus – Š. Bláha, Kratochvil, Vaňo.

HC LERAM Orli Znojmo: Groh (Durný) – Bartko, E. Mareš, Remta, Tejnor (A), J. Sedláček, Zukal, Fajmon – T. Svoboda (C), Hruška, Matuš (A) – Beránek, Šťovíček, Karlsson – Špaček, Havlát, Sklenář – Čermák, Kučera, L. Adámek.