Ten byl u zrodu fan clubu a celých dvacet let je i jeho předsedou. „Teď už víceméně dělám jen věci kolem hokeje, které jsou mimo hokej. To je například pořádání srazu fanoušků z celé republiky, který byl vloni v Lančově na Pohádce, nebo teď narozeniny fan clubu,“ přiblížil.

Právě oslavy fan clubu se uskuteční tuto sobotu v Baru u Slimáka 2.1. „Přijít může kdokoliv, není to akce jen pro členy fan clubu. Je potřeba si ale dopředu udělat rezervaci. Vstupné je dvě stě padesát korun a je to all inclusive,“ sdělil předseda.

Pro návštěvníky je už od dvou hodin nachystaný program. „Uspořádáme turnaj v kulečníku, v petanque, v šipkách. Budu tady mít Stiga hokej, takže si každý může zahrát, a to včetně dětí,“ popsal Urbánek.

Kromě toho se mohou účastníci těšit i na další aktivity. „V sedm hodin večer pojedeme vláčkem po Znojmě. Budeme mít losovačku. Dřív se tomu říkala tombola, ale ta se musí danit, tak se to nazývá losovačka. Ve tři čtvrtě na jedenáct večer oficiálně ukončí akci ohňostroj. Pak už to bude bez programu,“ řekl organizátor.

Na sraz pozval mnoho, ve Znojmě známých, hokejových jmen. „Zatím mi potvrdili účast Milan Kastner a Milan Procházka,“ prozradil Urbánek.

Ten je s oběma hokejisty dlouholetý kamarád. „Na Hurvajse se jako vždycky těším nejvíc. Kamarádím s ním už mnoho let. Jednou za rok za mnou jezdí s partou do Přerova, kde teď hraji. Těším si i na hráče, kteří přijedou. Dáme pivko a pokecáme,“ smál se Milan Procházka.

Fan Club Orlů patří neodmyslitelně k historii znojemského hokeje, která si příští rok na jaře připomene dvacet let od historického postupu do extraligy. Tehdy bylo na nohou snad celé město a špalíry lidí vítaly autobus s hokejisty už u výpadovky na Jihlavu, kde Znojemští orli odehráli poslední zápas, který je dostal do nejvyšší soutěže a Jihlavu po mnoha letech do první ligy.

Program
sobota 21. 7. 2018
Bar Slimák 2.1

14.00 začátek
14.21 přihlašování na turnaje – kulečník, petanque, šipky
15.00 začátky turnajů
19.00 výlet turistickým vláčkem
21.21 losovačka a vyhlášení výsledků turnajů
22.45 ohňostroj

Vstupné 250 Kč
Rezervace do 18. 7. na e-mailu 21.hurvajs@seznam.cz