„Vadí mi rozhodčí. Nevidí některé fauly. Se soupeřem komunikují a s námi ne. Odmítají se s námi bavit, když chceme něco vysvětlit," stěžoval si po zápasu ve Vídni trenér Martin Stloukal.

Podle něho zápasy ovlivňují. „My nehrajeme proti Vídni, ale proti rozhodčím. Pískají každou třetinu jinak a neposuzují stejně fauly," rozčiloval se po druhém utkání.

Vadil mu trest pro Müllera, který si šel sednout v 18. minutě první třetiny za napadení. „To byl rozhodující moment utkání. Vůbec nic se nedělo, hrál pouze tělem. V ten moment jsem já včetně hráčů nevěděl, co si můžeme dovolit," konstatoval Stloukal.

Ve druhé třetině byl pak atakován Havlík před vídeňskou brankou, což zůstalo u rozhodčích nepovšimnuto. Hosté hned nato z protiútoku vstřelili gól. „Nějaký delegát mi přišel vysvětlovat, že to přifilmoval. Já nevím, hokej dělám dvacet let, můj táta byl patnáct let trenér, hrál hokej celý život, můj tchán vyhrál jedenáctkrát titul s Kometou. Myslím si, že o hokeji něco vím," hřímal Stloukal.

Na neuznaný faul na Havlíka si stěžoval už ve Vídni. „V první třetině jsme měli přesilovku pět na čtyři, Havlík v ní dostane krosček a rozhodčí to nezapíská," kroutil hlavou trenér.

Znojmo je v tabulce fair play základní části EBEL na prvním místě. „Vadí mi, že mi Rakušáci vykládají, co kdo filmuje a nefilmuje a jak by se hokej měl dělat. To jsme se dostali trochu jinam. My jsme nejslušnější mančaft základní části a v prvním utkání máme vyloučených šest hráčů a ve druhém taky. Potom jsem já asi idiot, že připravuju mančaft tak, aby fauloval," volil ostrá slova kouč.

Znojemský klub nechystá žádné protestní akce. „Standardně posíláme po každém zápase hodnocení vedení ligy. Žádný protest nechystáme. Jak říkají hráči, musíme si to uhrát sami," sdělil marketingový manažer Petr Veselý.

Sporné verdikty rozhodčích vyvolávají ostré protesty fanoušků, kteří házejí předměty na led či si ventilují svůj hněv u tunelu, kterým rozhodčí vchází a odchází z ledu. „Chování našich fanoušků nám ztěžuje situaci při jednání s vedením ligy, protože se za to mohou schovat a říct, že vytváří tlak na rozhodčí, když vhazují předměty na led. Tím porušují pravidla a my za to pak dostaneme pokuty," popsal Veselý.

Znojmo poukazuje na výkony rozhodčích nejen během play-off. „S jejich výkony nejsme spokojeni celou sezonu. Jsou zápasy, které nezvládají, a to je dáno jejich kvalitou, než tím, že by chtěli někoho poškodit. Navrhujeme, aby zápasy play-off pískali jako v české extralize i zahraniční rozhodčí," prohlásil manažer.

Tabulka fair play

Průměrný počet trestných minut na zápas:

1. Znojmo 11,11
2. Fehérvár 11,91
3. Vídeň 12,11
4. Villach 12,89
5. Linec 13,00
6. Salcburk 14,34
7. Innsbruck 14,96
8. Lublaň 15,11
9. Dornbirn 16,77
10. Klagenfurt 17,14
11. Záhřeb 18,05
12. Graz 22,11

zdroj: www.erstebankliga.at