Naposledy Orli nestačili ve čtvrtek na Klagenfurt, kterému podlehli 2:3. „Bylo by hloupé se vymlouvat nebo brečet nad rozlitým mlékem. Sami se z toho musíme zase dostat. Budeme pracovat a mít víru, že opět začneme vítězit. Pokud si kluci nebudou věřit, tak se nikdy nezvedneme,“ burcoval znojemský kouč Roman Šimíček.

Povzbuzují se i hráči v kabině, ze kterých je cítit odhodlání s výsledky něco udělat. „Hlavně se nesmíme skládat a jít vítězství naproti. Musíme se dostat zpátky do pohody, kterou jsme měli na začátku sezony. Taky potřebujeme, aby se k nám přiklonilo štěstí, které jsme dřív měli. Hlavně nepropadat panice,“ nabádal útočník Jihomoravanů Jiří Beroun.

Znojemští Orli.
Sedm v řadě. Šňůra proher Orlů narůstá, doma padli s Klagenfurtem

Beroun si i přesto, že je kapitán týmu, nebere slovo častěji než ostatní. „Všichni v kabině se bavíme o tom, proč se nám nedaří a co zlepšit. Hodně to prožíváme, člověk nechce prohrávat, výsledky nás štvou. Burcovat se snažíme navzájem. Prostě nám to na ledě přestalo fungovat, nadřeme se na gól a po chybě ho dostaneme,“ láteřil.

I když se Orlům nyní vůbec nedaří, stále cítí podporu svých fanoušků. „Stojí za námi. Lidé, které potkávám a bavím se s nimi, jsou skleslí, ale podpora je pořád veliká. Vím, že jsou z toho špatní a také přemýšlí, proč se nedaří. Chceme doma vyhrát, abychom je rozveselili,“ prohlásil Beroun.

Proti Znojmu ale stojí v posledním duelu před reprezentační přestávkou soupeř, který v aktuální sezoně uštědřil Šimíčkovým svěřencům nejvýraznější porážku. Orli v sedmém kole podlehli Innsbrucku 1:7. „Doufáme, že sérii proher proti Innsbrucku zlomíme. Potřebujeme se víc tlačit do brány, chybí tomu zarputilost. O přestávce potrénujeme a zregenerujeme, což týmu prospěje,“ uvedl na klubovém webu obránce Dominik Tejnor.

Orlí mizérie
Sedm proher v řadě:
∙ Linec (venku) – 3:8
∙ Fehérvár (doma) – 2:3 pp.
∙ Bolzano (doma) – 3:4 pp.
∙ Dornbirn (venku) – 5:8
∙ Graz (venku) – 2:4
∙ Záhřeb (venku) – 0:1
∙ Klagenfurt (doma) – 2:3
Skóre: 17:31
Body: 2
Umístění: 8. místo (pád z druhé příčky)

PATRIK EL-TALABÁNI