Zápas se Salzburgem je pro Znojemské třetím v řadě, který odehrají na ledě soupeře a z předešlých dvou mají vyrovnanou bilanci. Na ledě Innsbrucku prohráli minulý pátek 2:5 a o den později zdolali italské Bolzano 4:2.

Znojmo má Salzburgu co vracet. Ve druhém zápase letošní sezony se celky střely ve Znojmě a rakouští Býci si odvezli dva body za vítězství 1:3. „Samozřejmě jsme se dívali na videa ze zápasů Salzburgu. V minulé sezoně jsme pokaždé sesadili vedoucí celek tabulky a myslím, že máme sílu opět to zopakovat i letos. Poslední zápas v Bolzanu už opět vypadal herně dobře, takže bereme jedině vítězství," řekl hlavní trenér Orlů Jiří Režnar.

Klub se rozhodl po nevydařeném startu do sezony neangažovat obránce Tomáše Kloučka, jenž byl ve znojemském dresu na čtyřzápasové zkoušce a více prostoru tak nyní dostanou mladší obránci Martin Nemčík a Jiří Klimíček. Oba si svojí premiéru odbyli na venkovním výjezdu. „U Tomáše rozhodla míra mezi cenou a výkonem. Tak jsme se dohodli na ukončení spolupráce," uvedl Režnar.

Do zápasu zcela určitě nenaskočí ani brankář Tomáš Tomek, který ale již trénuje a příští týden naskočí do kolotoče EBEL. Stejně tak jako útočník Martin Podešva. V brance Orlů nastoupí brankář Patrik Nechvátal.

Salzburg v letošní sezoně ještě neprohrál. Kromě vítězství na ledě Znojma obral o všechny body také čtyři další mužstva a naposledy hráči s Býkem na dresu rozdrtili maďarský Fehérvár 7:0. „I když jsme bez porážky, tak na Znojmo si musíme dát obrovský pozor. Jejich útočná síla je velká a na jejich ledě jsme o vítězství rozhodli až v samém závěru zápasu. Připraveni jsme ale velmi dobře," sdělil trenér Salzburgu Daniel Ratushny.

V neděli se pak Orli představí na domácím ledě. Soupeřem jim bude poslední soupeř z play off Linz. Tato série byla zvláštní svou tvrdostí, když hned tři hráči Znojma Richard Pavlikovský, Adam Havlík a Martin Podešva chyběli svému klubu v těch nejdůležitějších chvílích sezony po tvrdých nájezdech hráčů Linze. Ani dvojice aktérů těchto zákroků z Linze Andrew Jacob Kozek a Patrick Spannring v kádru Černých křídel nechybí.

Následně podalo vedení znojemského klubu na hráče Linze a trenéra Roba Dauma trestní oznámení, ale vše bylo nakonec odloženo. „Jsme rádi, že se nám podařilo porazit Bolzano, ale to je teprve první krok. Kádr máme silný," uvedl brankář Orlů Patrik Nechvátal.

Vedení klubu a A-tým připravili pro zápas s Linzem speciální akci 1 + 1 zdarma. Při koupi dvou vstupenek na pokladně dostane fanoušek jednu zdarma. Zároveň budou na jednu platnou permanentku vpuštěni dva fanoušci.

Pokud návštěva utkání přesáhne 2750 diváků, bude se další domácí zápas točit pivo za pouhých deset korun.

V pátek v Salzburgu nastoupí Orli od 19.15. Nedělní domácí zápas s Linzem začíná tradičně 17.30.

MARTIN SMEJKAL