Znojemský univerzál Jan Lattner totiž o víkendu reprezentoval mezinárodní hokejovou soutěž EBEL na All Star Cupu, kde týmy hrály utkání tři na tři, stejně jako v prodloužení. „Vždy se rozhoduji podle situace a momentální formy v daném zápase. Honza sice nějaké zkušenosti nabral, ale musíme brát v potaz, že šlo pouze o exhibici, a ne duel, v němž hrají roli nervy,“ zdůraznil znojemský trenér Miroslav Fryčer, který do konce sezony povede tým se sportovním manažerem Rostislavem Dočekalem.

Čepice dolů. Potupu Soči řídil rozjetý Holík, Kometa vyhrála 7:1
Čepice dolů. Potupu Soči řídil rozjetý Holík, Kometa vyhrála 7:1

Lattner však může v prodloužení ve třech pomoct i z jiného důvodu. Zvládá totiž jak post útočníka, tak obránce.
Osmadvacetiletý hokejista si akci užil i přesto, že výběr EBEL porazil pouze hráče české extraligy a skončil na posledním místě. „Organizace i zápasy byly parádní. Nečekal jsem, že to bude v takovém tempu. Myslel jsem, že nás čeká větší pohodička. Za patnáctiminutový poločas jsme stihli nějakých šest střídání, ale bylo to nahoru dolů, celkem náročné,“ popisoval na klubovém webu Lattner, kterého přijel podpořit početný zástup příznivců Orlů.

Zbývající zápasy21.2. 18.45: Fehérvár – Orli
23. 2. 18.30: Orli – Fehérvár
25. 2. 18.00: Graz – Orli
27. 2. 18.30: Orli – Villach
2. 3. 19.15: Orli – Dornbirn
4. 3. 17.45: Bolzano – Orli


A znojemský univerzál jejich podporu vnímal. „Všichni v kabině se mě ptali, kde jsem vzal takový fanklub. Klobouk dolů před fanoušky, kteří do Bratislavy vypravili celý autobus a fandili. Nebýt jich, bylo tam asi ticho. Patří jim velký dík,“ dodal Lattner.

Zábava však už skončila, stejně jako krátká jedenáctidenní olympijská pauza. Orli totiž dnes ve tři čtvrtě na sedm večer hrají na ledě maďarského Fehérváru. „Jsem rád, že pauza nebyla dlouhá jako v jiných soutěžích. Hlavně pro nás je dobré, že po posledním vítězném utkání kluky provází euforie a nadrženost, což se v tréninku každý den projevuje. Kluci už se nemohou dočkat dalšího zápasu,“ tvrdil Fryčer.

Znojmu chybí odehrát šest duelů a na čtvrtfinále ztrácí pět bodů. „Jsme už ve fázi play-off,“ dodal osmapadesátiletý stratég.

Ilustrační foto.
Mladík pěstoval na zahradě dvoumetrové konopí. Údajně na léčivé masti