Od začátku nového roku postupně odpadávaly termíny utkání, v nichž znojemští hokejisté měli hostit, anebo být hosty soupeřů z mezinárodní soutěže ICEHL. Problémy s rušením zápasů netrápily pouze jihomoravský celek, ale i zbývající mančafty v lize.

Tasovický fotbalista Jaroslav Fukal vyznává aktivní životní styl. Zavře se do posilovny a pracuje na sobě pořád.
Fotbalisté hledají recept na udržení si fyzičky. Problém nastává v zimní pauze

Vedení ICEHL našlo nakonec společnou řeč se všemi zúčastněnými a k dohrání všech duelů využije mezičas v době před a během zimní olympiády v Pekingu. „Případná další odložení by bylo složité řešit, zdraví všech pro nás ale zůstává absolutní prioritou," sdělil prezident soutěže Jochen Pildner-Steinburg.

Orli naskočí do zápasového vlaku, jež bude mít v průběhu třinácti dnů osm zastavení, už ve středu na ledě maďarského Feherváru. V pátek zajíždějí do Lince, doma potěší fanoušky poslední lednovou neděli od půl šesté večer proti Bolzanu.

Florbalisté Znojma (černo-červení) hráli proti týmu Českých Budějovic.
OBRAZEM: Útok byl špatný. Znojemští florbalisté prohráli s Českými Budějovicemi

Nejtěžší program čeká svěřence trenérů Glena Hanlona, Jiřího Berouna a Tomáše Jakeše na úvod druhého měsíce roku. "Mezi 1. a 5. únorem sehrají v pěti dnech nevídané čtyři zápasy. O dva dny později 7. února navíc další," vypočetl mluvčí Orlů Lukáš Peroutka.

Před startem šňůry navíc Orli angažovali novou akvizici z Kanady. Útočné řady Znojma posílil Brett Neumann. "Očekáváme od něj góly. Je to rychlý a šikovný hráč s dobrým bruslením, který se dokázal prosadit v juniorských ligách i při svých krátkých angažmá mezi seniory. Prosadil se v ECHL, letos dal tři góly ve dvou zápasech v USports, což je hodně defenzivní soutěž," popsal Hanlon.

Stolní tenistky Moravského Krumlova drží v extraligové tabulce druhé místo. Na vedoucí Hodonín ztrácejí šest bodů.
Krumlovské stolní tenistky vstoupily do jarní části extraligy dvěma výhrami

Pro Neumanna bude dres Orlů první zkušeností na Starém kontinentu. "Viděli jsme ho nyní pár dní na tréninku tady ve Znojmě a máme z něj dobré pocity. Je na začátku své kariéry, má motivaci v Evropě uspět. Chceme ho dát dohromady s našimi nejlepšími hráči," uzavřel kouč Jihomoravanů.

NEJBLIŽŠÍ ZÁPASY ORLŮ ZNOJMO V ICEHL
Fehérvár - Znojmo (ST 26. 1. v 19.15)
Linz - Znojmo (PÁ 28. 1. v 19.15)
Znojmo - Bolzano (NE 30. 1. v 17.30)
Salzburg - Znojmo (ÚT 1. 2. v 19.15)
Villach - Znojmo (ST 2. 2. v 19.15)
Znojmo - Dornbirn (PÁ 4. 2. v 18.30)
Znojmo - Innsbruck (SO 5. 2. v 17.30)
Znojmo - Fehérvár (PO 7. 2. v 18.30)