Jako první šli do vedení hosté, když během deváté minuty využili přesilovku. Po zbytek zápasu však hře dominovali domácí. Orli do konce úvodního dějství vstřelili čtyři branky. Jednu z nich si připsala i nová posila týmu z města nad řekou Dyjí, finský bek Mikko Vainonen. "On je takový vysoký, svalnatý. Opticky i silově byl vidět. Navíc lepší vstup do mančaftu, než dát gól, nemohl zažít," chválil nováčka kouč Znojma Miroslav Fryčer.

Znojmo - Klagenfurt 8:4
Třetiny: 4:2, 2:2, 2:0
Branky a nahrávky: 12. Luciani (Lattner, Novák), 15. Vainonen (Parkkonen, Luciani), 16. Kalus (Stretch, Parkkonen), 18. Hlava (Matuš, Němec), 27. McPherson (Stretch, Sedlák), 35. Kujawinski (Luciani, Parkkonen), 50. Sedlák (Kalus, Lattner), 60. Kujawinski (Novák, Parkkonen) – 9. Wahl (Gartner), 20. Kozek (Fischer), 26. Neal (Wahl, Bischhofberger), 38. Fischer (Geier, Koch). Rozhodčí: Berneker, Štolc – Nagy, Nemeth. Vyloučení: 6:4, navíc Comrie (KLG) 10 min. OT. Využití: 2:4. Diváci: 2468. Střely na branku: 32:26.
ORLI ZNOJMO: Halász – Lattner, Sedlák, Parkkonen, Tejnor, Stehlík, Vainonen, Kruckovyč – Kalus, Stretch, McPherson – Novák, Kujawinski, Luciani – Hlava, Matuš, Němec – Špaček, Bulín, Oščádal.

Ve druhé třetině Klagenfurt na moment se soupeřem srovnal krok a dvakrát skóroval. Znojemští borci si však nenechali ujet vlak a zásluhou McPhersona a Kujawinského odskočili na 6:4.

Poslední dvacetiminutovku začali Orli opatrněji. Definitivní tečkou pro nabuzené Rakušany byla 47. minuty, kdy šanci hostí vychytal dvouzákrokem domácí brankář Halász. Chvíli po jeho parádě navíc skóroval pod břevno Adam Sedlák. Výhru v poslední minutě pojistil svým druhým gólem v utkání Ryan Kujawinski.

Lodivod znojemské bárky Miroslav Fryčer své hochy pochválil. "Byli jsme lepší, byli jsme v pohybu, ale opět nám nešly přesilovky. Nebudu se vyjadřovat k rozhodčím. To je pořád dokola. Kluci se semkli a hrají dobře. Nemůže nás dostat ani to, když dostaneme gól. Sebevědomí roste a náš výkon má stále stoupající tendenci. Můžeme porazit kohokoliv, ale největším nepřítelem našeho mančaftu jsme my sami," filozofoval na závěr Fryčer.

Již v neděli čeká Znojemské další souboj doma. Od 17.30 hodin se postaví chorvatskému Medveščaku Záhřeb.