„I přesto, že momentálně na základě vládních nařízení nemůžeme hrát, snažíme se aspoň pomáhat, jak to jde. Zejména tam, kde je to nyní nejvíce potřeba," uvedl pro klubový web manažer znojemského celku Petr Veselý.

Téměř polovinu peněz získal klub z prodeje virtuálních vstupenek na reprízu finálového zápasu Znojmo – Salzburg z roku 2016, částku poté zdvojnásobili funkcionáři, hráči i realizační tým.

Milan Večeřa se stal staronovým předsedou OFS Znojmo.
Večeřa byl znovuzvolen předsedou OFS a říká: Nejvíc práce mám, když se nehraje

Peníze poputují na nákup přístrojů, které dezinfikují vzduch na pracovištích. Znojemská nemocnice jich nově vlastní už pět. „Hokejový klub Orli Znojmo a komunitu jeho fanoušků vnímáme jako významné partnery naší nemocnice. Jejich podpora našich zdravotníků v době, kdy sami jsou těžce zkoušeni okolnostmi provázejícími pandemické období, je pro mě jasným důkazem, že naše vzájemná spolupráce stojí na sdílení společných hodnot," řekl ředitel znojemské nemocnice Martin Pavlík.

Orli darovali nemocnici peníze už podruhé. Celkem ji podpořili 274 120 korunami. „Touto akcí zdaleka nekončíme, s vedením nemocnice pracujeme na dalších projektech, které snad brzy představíme," dodal Veselý.