„Měli jsme velký tlak, ale nedali jsme góly. Honza Lattner měl ke konci velkou šanci vyrovnat, ale neskóroval. Ke konci druhé třetiny a po celou třetí jsme byli jasně lepší mančaft," popsal trenér Znojma Martin Stloukal.

Skóre zápasu se otevíralo až ve druhé dvacetiminutovce. Vídeň se během sedmi minut dostala do dvoubrankového vedení. Na počátku třetí třetiny snižoval na 2:1 premiérovou trefou Bryan Bickell. Konečnou podobu výsledku dala Vídeň při znojemské hře bez brankáře. Tu jinak po celou dobu hájil Ondřej Kacetl, kterého v týdnu trápily horečky. „Chytal velice dobře," chválil trenér.

Zápas ve Vídni byl první z trojice venkovních zápasů znojemských Orlů. V neděli je čeká daleká cesta do Innsbrucku. Ve středu se pak vydají do chorvatského Záhřebu.

Vídeň – Znojmo 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Fortier (A. Lakos, Seidl), 34. Schiechl (Schlacher, Pinter), 60. Soares (Ferland, Potter) – 46. Bickell (Pucher). Rozhodčí: Kamsek, Kincses – Nemeth, Nothegger. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4450. Střely na branku: 31:40. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Vídeň: Weinhandl – Klimbacher, A. Lakos, Fraser, P. Lakos, Schweda, Potter, Peter – Fortier, Gratton, Rotter – Ferland, Soares, Romano – Schiechl, Pinter, Schlacher – Seidl, Nador, Draschkowitz.

Znojmo: Kacetl – Pláněk, Wharton, Henry, Stehlík, Bořuta, Štach, Tichý – Jarůšek, Fiala, Strömberg – Bickell, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Lattner – Uram, Bartoš, Beránek – Komínek.