Výkon svých svěřenců chválil po třech výhrách, které je posunuli na devátou příčku, i znojemský kouč Jiří Režnar. „Jsem spokojený. Sehráli jsme dobré zápasy už proti Bolzanu a Vídni na domácím stadionu, kdy jsme bohužel dostali nešťastné góly. Teď jsme se zvedli a série venkovních duelů potvrdila sílu mužstva," uvedl.

Srovnání gólmanů
MAREK SCHWARZ
Čas na ledě: 196 minut
Úspěšnost zákroků:
88,1 %
Počet gólů na zápas: 4,27

PATRIK NECHVÁTAL
Čas na ledě: 297 minut
Úspěšnost zákroků:
91,1 %
Počet gólů na zápas: 2,82

Jedna z příčin neúspěšného vstupu do sezony byl podle trenéra Orlů náročný program před startem EBEL ligy. „V přípravě jsme odehráli hodně těžkých utkání v hokejové Lize mistrů. Do začátku nového ročníku jsme nešli odpočatí, ale naopak zatavení. Hlava klukům nebrala pokyny, teď je plní výborně. Blokují střely a ujíždějí do brejků. Nálada v kabině je taky mnohem lepší," usmíval se.

Před sérií venkovních klání vsadil jihomoravský kouč na změnu v brankovišti, když podruhé v sezoně poslal mezi tři tyče od první minuty čtyřiadvacetiletého Patrika Nechvátala na úkor zkušenějšího Marka Schwarze. „Je skvělé, že jsme přivezli tolik bodů. Věřím, že na kvalitní výkon navážeme i v domácích zápasech. S Markem máme dobrý vztah. Je mezi námi zdravá konkurence. Vzájemně si pomáháme," sdělil klubovému webu vytáhlý brankář, který kádr Orlů posílil před dvěma lety.

Hráči Lince přijedou do Znojma s motivací oplatit domácím čtyři porážky z jarních vyřazovacích bojů. „Všichni víme, že doména soupeře jsou přesilové hry. Mají na ně vhodné hráče, kteří je využívají. Uděláme maximum, abychom zápas zvládli," povídal Nechvátal, který se do branky postaví i v pátečním utkání.

Sílu Rakušanů v početní výhodě potvrdil i Režnar. „Trénovali jsme oslabení. Máme hodně nových hráčů, kteří přišli před sezonou a Linec neznají. Protivníka rozebíráme na videu, takže jsou připravení," dodal.

MARKÉTA WEINLICHOVÁ