Ve znojemském klubu se tak rázem dýchá lépe. „Byla to úleva. Vítězství jsme potřebovali jako sůl. Hráči mají vyšší sebevědomí, i nálada v kabině se zvedla,“ pochvaloval si trenér Jihomoravanů Miroslav Fryčer.

Co jste změnili oproti předešlým zápasům?

Nezměnilo se toho moc. Jen jsme nesměli dostat rychlý gól a potřebovali se soustředit. Věnovali jsme se bránění a také nás podržel brankář Teemu Lassila. Gólman hraje podstatnou roli. Když nechytá dobře, sebevědomí týmu jde dolů. O víkendu se sešlo všechno, jak jsme si přáli. Kluci si začali věřit a naší hrou jsme si přitáhli štěstí na svou stranu.

Orli sehráli o víkendu dva zápasy. Ovlivnila duel s Innsbruckem únava?

Ne. Bruslili jsme, chodili soupeři do těla. V první třetině jsme je přestříleli, hráli aktivněji a lépe, jenže soupeř nás potrestal za individuální chybu. Místo stavu 0:1 jsme mohli jít do šaten se skóre 3:1. Pak jsme začali nesmyslně lítat a dostali další branky. Musím ale před kluky smeknout, ve třetí třetině se vrátili k tomu, co jsme předváděli s Dornbirnem. Dotáhli jsme zápas do prodloužení, kde Luciani minul prázdnou bránu a soupeř skóroval z protiútoku. Bylo to trochu o smůle, ale je vidět, že se mužstvo zvedá.

S psychikou týmu jste již spokojený?

Vidím, že si kluci začali víc věřit. Za stavu 0:3 proti Innsbrucku si nikdo nepřipouštěl, že odjedeme bez bodu. To bylo velice pozitivní. Jsem optimista a věřím, že všechno přijde. Z některých hráčů to již spadlo úplně, z jiných částečně. Ti, co hrají v pohodě, teď musí táhnout zbytek mančaftu. Po vítězství jsem klukům pogratuloval, že do utkání dali srdce a hráli bojovně, jak jsme po nich chtěli. Ale to očekáváme pokaždé, a ne v jednom z pěti zápasů.

Jaké slabiny stále vidíte ve vaší hře?

Trnem v patě jsou přesilovky. To je pasáž, kterou v dnešní době potřebujete mít opravdu dobrou. My se prosadíme třikrát a pak osmkrát ne. Jsou tu faktory, které bereme v potaz a každý trénink se je snažíme odstranit. Šablona přesilovek je daná, ale v zápasech musíte reagovat na soupeře. Je to na individualitě hráčů.

Stále provedete změny, které jste naznačil minulý týden?

Nebyla to planá výhrůžka do nebes ani výstřel do tmy. Změny určitě přijdou, protože některé věci nehodláme tolerovat a nechceme je tu. Někteří klíčoví hráči zkrátka musí v týmu hrát klíčovou roli. Konkrétní změny nicméně zatím neprozradím.

V úterý čeká Znojmo čtvrtý Salzburg. S čím na něj vyrukujete?

Chceme sebevědomě hrát svoji hru. Nesmíme se zaleknout vlastního publika. Jsme schopni porazit kohokoli, stejně tak můžeme s kýmkoli prohrát. Je nám jedno, zda přijede Salzburg či Dornbirn. Věřím, že konečně předvedeme doma kvalitní výkon, jaký od nás fanoušci očekávají a že Lassila bude chytat jako o víkendu.

JAROSLAV GALBA