Polovinu přípravných zápasů mají za sebou znojemští Orli. Druhou část načnou s velmi lukrativním soupeřem. Zítra přijede do Znojma mužstvo EV Vienna Capitals. Bude to druhý tým z EBEL, se kterým se znojemští hokejisté v přípravě potkají.

„Nějak speciálně se na ně nepřipravuje. Jsme v určité fázi přípravy a podle toho trénujeme. Nekoukáme se, s jakým soupeřem hrajeme, jestli je z naší první ligy nebo z EBEL. Určitě to ale bude pro nás dobrá a zajímavá zkušenost,“ řekl tahoun znojemského mužstva Radek Haman.

Vídeň je soupeř lukrativní a divácky atraktivní nejen pro české příznivce hokeje. „Psal mi šéf vídeňského fan clubu, že nedělá nějaký organizovaný výjezd, ale očekává, že by mohlo přijet padesát fanoušků,“ oznámil marketingový manažer Orlů Petr Veselý.

Na oficiální výjezd se vídeňský fan club chystá, až se bude hrát soutěž. „Na první ligový zápas chtějí zamluvit dvě stě padesát vstupenek,“ prozradil Veselý. Početná účast fanoušků hostů se líbí Hamanovi. „Bylo by to pěkné, kdyby jich tolik přijelo. Klidně pět set,“ usmál se Haman.

Znojemské publikum uvidí v celku Vídně známou tvář. Je jí útočník Christoph Harand, který načas oblékal extraligový dres Orlů. Vienna Capitals je poměrně mladý klub. Vznikl teprve před jedenácti lety. Letos bude hrát v nově zrekonstruované hale.

Orlům se v přípravě nedaří vyhrávat. Z pěti zápasů porazili soupeře jen jednou. „Výsledky mají dvě roviny. Mužstvu určitě výhry pomůžou. Kvůli divákům je taky dobře vyhrávat. Druhá věc je, že věříme tomu, jak trénujeme, proč tak trénujeme. Pro nás je důležitý vstup do soutěže a aby náš herní projev gradoval a ne, abychom byli teď na vrcholu,“ přiblížil Haman.

Složení znojemského mužstva se rýsuje do konečné podoby. Hráči ročníku devadesát dva odešli k juniorům. „Teď máme vlastně kádr, který by měl nastoupit do sezony, do EBEL,“ řekl Haman, který s hráčskými povinnostmi plní i roli sportovního manažera.

Nejen mužstvo prochází přípravou. Vedení EBEL bylo v minulých dnech na inspekci na znojemském zimním stadionu. „Kontrola z EBEL shledala náš stadion v pořádku. Musíme odstranit jen pár drobností, ale to se vše do začátku sezony stihne. Nemají vůči našemu stadionu výhrady. Patří k těm lepším mezi stadiony, kde se EBEL hraje,“ prohlásil Veselý.

ROMANA HOLIŠOVÁ