Zatímco na začátku ročníku se jim nedařilo a dlouho se krčili na posledním místě tabulky, v posledních kolech zářili. Znojmo vyhrálo sedm z posledních osmi duelů a v polovině extraligy mu patří jedenáctá příčka.

A na místa, znamenající účast v play off, ztrácejí Orli minimum.

„Na nějaké hluboké analýzy je ještě brzy, hodnotit můžeme až po sezoně,“ říká znojemský kouč Radim Rulík. Z dobrých výkonů svého týmu má ale samozřejmě radost. „Daří se nám, což je samozřejmě skvělé. Ale mnohdy rozhodují maličkosti, spousta zápasů končí těsným rozdílem. Extraliga je hodně vyrovnaná,“ uvedl Rulík.

Jaké jsou důvody znojemského znovuzrození?

Nálada v týmu. V některých momentech se k Orlům přiklonilo štěstí, s přibývajícími body si víc věří. „Sebevědomí je určitě důležitá věc, i když to je spíš otázka pro hráče než pro mě,“ usmívá se Rulík.

Tahoun Dopita. Dalším kamínkem do mozaiky je návrat Jiřího Dopity na led. Ten v úvodu sezony kvůli zranění vynechal osm zápasů. „O tom není třeba debatovat, sehrálo to velkou roli. Je to prostě osobnost,“ chválí svého svěřence Rulík.

Vyrovnanost. Proti Slavii rozhodl nájezd Dopity, Liberec srazily dva góly Růžičky, Plzeň zařízl Plášek. A když to nejde jim, převezmou odpovědnost třeba Selingr, Bičánek nebo Haman. Produktivita znojemských hráčů je hodně vyrovnaná. „Určitě to není na škodu,“ myslí si Rulík.

Důvěra. „Posily už nepřijdou, sázím na týmovou práci,“ říkal už v létě Rulík. A nyní se jeho filozofie začíná vyplácet. „To je zase otázka spíš pro hráče. Ale já cítím, že je to dobré, že se povedlo to, v co jsem doufal. V týmu je veliká chuť, hráči bojují a dřou,“ říká znojemský kouč.

A Rulíkovy plány do další poloviny? „Připravit se co nejlíp na každý zápas.“