Znojemští hokejisté opět na Záhřeb nevyzráli

Znojmo – Ani ve třetím vzájemném letošním utkání nedokázali znojemští hokejisté porazit Medvědy ze Záhřebu.

22.12.2012

Znojmo – Záhřeb 2:4.Foto: DENÍK/Romana Holišová

Druhou smolnou prohru mají za sebou znojemští Orli. Po porážce s první Vídní prohráli 2:4 i s druhým celkem EBEL, Záhřebem.

Tempo zápasu narůstalo pozvolna. První branku vstřelili hosté v 17. minutě, kdy byl Brandon Buck rychlejší než všichni znojemští hráči a brankáři Landsmanovi proletěl puk mezi betony. „Naši kluci byli ze začátku nervózní. Čekali, s čím Záhřeb vyrukuje. Postupně zjišťovali, že se s ním dá hrát," poznamenal trenér znojemských Orlů Martin Stloukal.

Znojmu pak patřila první minuta a poslední vteřina druhé dvacetiminutovky. Hned v jejím úvodu po třiačtyřiceti vteřinách hry vyrovnával Ondřej Fiala přesnou trefu z prostoru mezi kruhy. V závěru třetiny se pak podařilo Antonínu Bořutovi puk dostrkat v tlačenici před záhřebskou bránou za záda gólmana Medvědů. Stadionem zrovna zazněla siréna ohlašující konec druhé části, a tak si sudí nechal potvrdit platnost branky videorozhodčím. „Odražený puk se štěstím dostal ke mně a podařilo se mi ho dostat do brány," popsal střelec druhé branky Bořuta.

Na počátku třetí třetiny jel sám na gólmana Adam Havlík, ale puk šel vedle branky. „Máme takové období, kdy neproměňujeme šance. Tahle nás stála vítězství," dodal znojemský kouč. Naopak Chorvaté v 46. minutě vyrovnali. Do znojemské brány doklepával Curtis Fraser. Dvě minuty nato byli hosté opět v obrovské šanci, ale Landsman nadvakrát zachraňoval.

V 52. minutě se Záhřeb dostal do vedení. Orlí obrana si nepohlídala Francoise Boucharda, a ten z prostoru před bránou dal třetí gól hostů. Znojemští hokejisté nechtěli odejít z ledu s prázdnou a zabrali na plný plyn. Zkoušeli dobýt svatyni Medvědů ale marně. Naopak hosté využili prázdné znojemské brány a pečetili na konečné vítězství o dvě branky. „Soupeř je silovější než my, a proto se nám asi proti němu tak nedaří," doplnil Bořuta.

V neděli hrají Orli poslední utkání před Vánocemi v Linci.

Znojmo – Záhřeb 2:4 (0:1, 2:0, 0:3)

EBEL – 32. kolo

Branky a nahrávky: 21. Fiala (Pláněk, Bickell), 40. Bořuta (Lattner, Strömberg) – 17. Buck (Sertich), 46. Fraser (Miller, Sertich), 52. Bouchard (Brine), 60. Brine (Sertich, Naglich). Rozhodčí: Kincses, Kamsek – Hribar, Kovacs. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváci: 2238. Střely na branku: 28:26.

Znojmo: Landsman  – Henry, Pláněk, Wharton, Bořuta, Stehlík, Štach, Kulmala, Sova – Jarůšek, Fiala, Bickell – Strömberg, Bartoš, Lattner – Podešva, Šeda, Havlík – Komínek, Beroun, Rožník.

Kominíci na roztrhání. Lidé čekají i měsíce na kontrolu

Jižní Morava – Topná sezona začala letos už v půlce září. Lidé řeší kontroly a čištění komínů na poslední chvíli. Kominíci mají plné kalendáře dlouho dopředu.

Fulghum představí ve Znojmě svou novou knihu. Diváky čeká i vystoupení

Znojmo – Po půldruhém roce zavítá v sobotu večer do Znojma populární americký spisovatel Robert Fulghum. V projektu scénických čtení Listování představí svou novou knihu Opravář osudů. Návštěvníci uvidí také představení podle jeho knihy s názvem Co jsem to proboha udělal.

Volební místnosti se opět plní voliči. Do desáté hodiny odvolila téměř polovina

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Od sobotní osmé hodiny ranní lidé opět odevzdávají hlasy v letošních sněmovních volbách. Do sobotní desáté hodiny dopoledne využila podle údajů jihomoravského krajského úřadu možnost volit téměř polovina oprávněných voličů. K urnám jich přišlo 48,2 procenta. Odvoleno už mají i jihomoravští lídři kandidátek. Volby na jižní Moravě se zatím obešly bez excesů, ve volebních místnostech je klid. V sobotu mohou lidé volit do druhé hodiny odpoledne, poté se volební místnosti uzavřou a začne sčítání hlasů.

Orli dvakrát vedli, přesto s Fehérvárem v prodloužení padli

Znojmo – I dva góly do šatny zapříčinily, že znojemští hokejisté si ze zápasu s Fehérvárem odnášejí pouze jeden bod. Ve třináctém kole mezinárodní soutěže EBEL prohráli 2:3 v prodloužení, přestože v zápase dvakrát vedli.