Slovinci se zdánlivě jeví jako jednoduchý soupeř. Orli je vždy v základní části porazili. Navíc jesenický klub měl těsně před začátkem nadstavbové části finanční problémy a do pondělí musel dát finanční záruku na to, že může sezonu dohrát. To se Jesenickým s pomocí jejich radnice podařilo.

„Jesenice má teď nový náboj. Tým měl problémy, které se vyřešily. To ho může nakopnout a my si musíme dát pozor. Předchozí výsledky nic neznamenají, bojujeme o play off,“ varoval znojemský trenér Martin Stloukal.

Hráči mohou mít v hlavách určitě podcenění soupeře, který byl po základní části jasně poslední. Z devětatřiceti zápasů získal pětadvacet bodů, což je o devět méně než předposlední Orli.

„Každý musí k zápasu přistoupit naplno. Jen malé selhání může znamenat, že neuspějeme. Doufám, že v hlavách hráčů žádné podcenění není, protože náš cíl není porazit Jesenici, ale dostat se do play off,“ zamyslel se trenér.

Podobně to vnímají i samotní hokejisté. „Jsme dost zkušení hráči, abychom věděli, co chceme. Myslím si, že v kabině není nikdo, kdo by utkání podcenil. Budeme stoprocentně připraveni,“ prohlásil útočník Petr Kanko.

Pokud by se Znojmo nedostalo do vyřazovacích bojů, uzavřeli by sezonu už za téměř dva týdny. „Nechceme, aby nám sezona brzo skončila. Uděláme všechno pro to, abychom nekončili dvanáctého února,“ dodal Kanko.

Podle trenéra Stloukala si jeho tým může dovolit prohrát jen jednou, aby měl šanci postoupit. Orlům relativně přeje los nadstavby. V její druhé půlce odehrají ze čtyři zápasů tři doma a jeden venku právě v Jesenici.

I když znojemské hokejisty čekají těžká utkání, neopouští je humor. „Neděláme teď nic speciálního, ale třeba Petr Kanko se neholí, a to na celém těle. Pozoruji ho ve sprše,“ vymýšlel si známý šprýmař týmu obránce Lubomír Štach. Sám má tvář také pokrytou lehkým porostem. „Nechávám si vousy růst jen zlehka, protože mi ani moc nerostou,“ smál se Štach

Na okamžik ale i on zvážněl. „Děláme pro postup všechno, tak doufám, že to klapne,“ řekl pětadvacetiletý bek, který je ve Znojmě již šestou sezonu a pamatuje i extraligové play off.

Před dnešním zápasem došlo v kádru Orlů k několika změnám. Přišli dva brankáři, Marek Čiliak z Nitry a dále byl na soupisku dopsán třetí gólman Michael Panec.

Do obrany zamířil dvacetiletý obránce Aleš Sova. Včera odpoledne klub oznámil odchod útočníka Vladimíra Říhy do prvoligového Berouna. Vedení mělo také zájem o dva Kanaďany.

„Zkoušeli jsme získat kanadského obránce a útočníka. Obránce si to rozmyslel a zůstal na farmě týmu NHL Phoenix Coyotes. Útočník dal přednost druhé švýcarské lize. Tohle nám nevyšlo. Na druhou stranu jsem rád, že k nám přišel Aleš Sova. Bude tady minimálně na dvě tři sezony, takže to není nějaké krátkodobé angažmá. Podobné je to i u brankáře Marka Čiliaka. Podepsali jsme smlouvu na delší dobu,“ přiblížil trenér Stloukal.

Dnešní zápas Znojma s Jesenicí začíná na znojemském zimním stadionu čtvrthodinu po sedmé hodině večer.

Pro ty, kteří nemohou utkání zhlédnout přímo na stadionu, připravil znojemský klub streaming zápasu na internetu. Nalézt ho mohou na webové adrese www.tvcom.cz. Sledování je zdarma.