"Myslím si, že to bylo naše nejlepší utkání v sezoně. Hosté nás prvních deset minut dostávali pod tlak, ale pak jsme to měli ve své režii. Udělali jsme minimum chyb a hráli s maximálním důrazem," hodnotil znojemský lodivod Václav Baďouček.

Hokejoví Orli Znojmo (v bílém) v dohrávce 27. kola Chance ligy prohráli 2:4 s celkem Jihlavy.
Hokejoví Orli promarnili zápas k dobru. S Jihlavou padli

Zároveň vyzdvihl okamžité proměňování šancí. "Padalo nám to tam hned. A tři branky na závěr byly ukázkové. Doufám, že elán z derby kluci přenesou i do dalších zbývajících zápasů," dodal trenér Znojma.

Orlům, kteří byli do šestačtyřicátého kola v tabulce poslední, hraje do karet i pondělní prohra Slavie Praha ve Zlíně 0:2. Jihomoravané se díky tomu, a zároveň své výhře nad Třebíčí, posunuli v soutěžním žebříčku o příčku výše na třinácté místo.

Hokejisté Znojma (bílé dresy) doma ve 44. kole Chance ligy přetlačili Kolín 1:0. Foto: pro Deník/Jaroslav Kicl
Znojmo bralo tři body. Duel hokejových Orlů s Kolínem rozhodla jediná střela

"Ve středu hrajeme v Prostějově, kde to nebude příjemné. V sobotu pak máme doma pražskou Slávii, na níž máme jeden bod k dobru. O našem snažení však mohl vypovědět i zápas s Třebíčí," uzavřel Baďouček.

Fotbalisté divizních Tasovic (v černém) přivítali v přípravném derby na svém umělém povrchu celek třetiligového Znojma. Cizinecké legii nakonec podlehli 2:4.
Tasovičtí fotbalisté pokračují v přípravě na jaro. Zdolalo je Znojmo

Znojmo - Třebíč 5:0
Třetiny: 2:0, 0:0, 4:0. Branky a nahrávky: 10. Jenyš (Hruška), 12. Sklenář (Mareš), 47. Šťovíček (Jenyš), 49. Sklenář (Adámek), 56. Šťovíček (Berger). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. Rozhodčí: Petružálek, Veselý – Jindra, Baxa.
Znojmo: Groh – Zahradníček, Bartko, Štich, Bukač, Vala, Mareš, Remta – Svoboda, Šťovíček, Jenyš – Beránek, Lichanec, Berger – Kratochvíl, Hruška, Matuš – Sedláček, Sklenář, Adámek. Trenér: Václav Baďouček.
Třebíč: Jekel – Štebih, Vodička, Baláž, Furch, Poizl, Kříž – Dočekal, Bittner, Psota – Vodný, Michálek, Ferda – Maty. Svoboda, Malý, Ondráček – Matě. Svoboda, Kučera, Michalčuk – Frömel. Trenér: Kamil Pokorný.