V loňském roce hráli hokejisté z města kousek od rakouských hranic mezinárodní soutěž EBEL. Tu se po devíti sezonách rozhodli kvůli nejasné situaci spojené s pandemií koronaviru alespoň na čas opustit a nastoupí do druhé české ligy. Ta začne třetí zářijovou sobotu, kdy se Orli představí v rámci prvního kola skupiny Východ na ledě Kopřivnice.

PŘÍPRAVA ORLŮ
termíny utkání

- Havířov - Znojmo (ÚT, 11. 8.)
- Znojmo - Tábor (ČT, 13. 8.)
- Znojmo - Havířov (ÚT, 18. 8.)
- Tábor - Znojmo (PÁ, 4. 9.)
- Jihlava - Znojmo (ÚT, 8. 9.)

Ještě před tím však sehrají sérii přípravných zápasů. Sílu orlí letky prověří tři soupeři v pěti utkáních. Znojemští hokejisté nastoupí proti prvoligovým mančaftům Havířova a Jihlavy i druholigovému Táboru. "Když jsme řešili, s jakými týmy odehrajeme přípravu, nebylo jisté, jakou ligu budeme hrát. Hledali jsme soupeře na podobné úrovni," řekl pro klubový web trenér a sportovní manažer Orlů Miroslav Fryčer.

K prvnímu utkání zajíždí znojemský mančaft jedenáctého srpna do Havířova. Na následující dva zápasy proti Táboru a opět Havířovu mohou fanoušci zavítat do domácí Nevoga arény. Zbytek střetnutí pak Jihomoravané absolvují na ledu Tábora a Jihlavy. "S Jihlavou bude mít duel navíc nádech derby, jelikož se jedná o blízkého soupeře z Vysočiny," uzavřel Fryčer.