„Hráči jsou kondičně připraveni a je to jejich práce, takže jestli budeme hrát za sebou dva tři zápasy, tak to musíme zvládnout. Budeme hrát na čtyři pětky. Na zápasy jsem sestavu trochu promíchali, aby měly všechny pětky sílu," prozradil znojemský trenér Jiří Režnar.

Bez odpočinku

Podobně na tomu bude znojemský tým za dva týdny, kdy ho čekají pro změnu dva zápasy venku. EBEL letos zavedla systém, kdy vzdálenější mužstva nemusí tolik cestovat. Znojmo i díky tomu sehraje hodně zápasů téměř bez odpočinku. „Trochu mi to připomíná, když jsem měl střídavé starty z první ligy do extraligy a hrál jsem skoro každý den. Může to být zajímavé. Je dobré, že když pojedeme ven, tak odehrajeme dva zápasy, že nebudeme tolik času trávit na cestě," zamyslel se obránce Orlů Lubomír Štach.

Ten po problémy s ramenem začal v pondělí trénovat a neměl by chybět v sestavě. „Musíme oba zápasy vyhrát. Škoda, že jsme zbytečně ztráceli body. První rok jsme pořádně nevěděli, co čeho jdeme, jaká bude kvalita týmů. Letos se zvedla tak o dvacet procent," poznamenal bek.

Start sezony si znojemští hokejisté představovali trochu jinak. Teď touží zbytečnou ztrátu bodů nahradit. „Chtěli jsme mít o dva tři body víc. Zajíci se ale počítají až po honu. Teď se nemůžeme dívat na tabulku a musíme uhrát čtyři body," sdělil jasným cíl tohoto víkendu trenér.

První metou bude pro předposlední Znojmo Villach. V EBEL je druhý, z pěti zápasů prohrál jen jednou. „Je to podle mě nejlepší tým v celé lize, mají nejlepší kádr. Proti jejich finskému stylu se těžko hraje. Nebál bych se říct, že to je největší favorit soutěže," konstatoval Štach.

Innsbruck po loňském nováčkovské rozkoukávání drží krok s favority a patří mu čtvrté místo. „Jako nováček byl jasně horší než ostatní týmy, ale letos mají dobré výsledky, takže určitě dobře posílili. Ani proti nim nás tak nečeká nic lehkého," dodal obránce.

Znojmo v týdnu posílilo o finského gólmana Sasu Hoviho. Štach ho dobře zná, když v Brně hrával ze Znojma na střídavý start a doufá, že bude pomocí i do ofenzivy. „Umí dobře rozehrávat, možná lépe než obránci. Toho můžeme využít, že ho necháme rozehrávat a my obránci si budeme moc více najíždět. Je to vynikající gólman, je strašně šikovný v práci s pukem," chválil bek.

Jednatřicetiletý Hovi si dal od hokeje rok pauzu. „Sice rok nechytal, což může být rizikové, ale absolvoval ve Finsku přípravu a co jsem se s ním bavil, tak se cítí skvěle. Má od sebe velké očekávání a já myslím, že to potvrdí," podotkl Štach.

EBEL5. kolo – pátek 27. září
Znojmo – Villach 18:30
6. kolo – sobota 28. září
Znojmo – Innsbruck 17:30

Náhradním gólmanem bude Filip Landsman. Orli se tak rozloučili s Richrdem Ullbergem a Jakubem Čechem. Ze Znojma také odešel se zraněním trápící se obránce Filip Krejčiřík. Na marodce zůstal už jen Zdeněk Blatný.

Páteční zápas s Villachem začíná o půl sedmé, v sobotu s Innsbruckem zahájí Orli o hodinu dříve, o půl šesté.